KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Böyle bir başkana sahip olduğumuz için şanslıyız
Böyle bir başkana sahip olduğumuz için şanslıyız
Güncel
14 Nisan 2010 Çarşamba 18:02
  • 1778
  • 11

Böyle bir başkana sahip olduğumuz için şanslıyız

Hizmet-İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı İrfan Gün, Büyükşehir’de örgütlenişlerinin birinci yılını kutlayarak, “Böyle bir başkana sahip olduğumuz için şanslıyız” dedi

Hizmet-İş Sendikası 2 No`lu Şube Başkanı İrfan Gün, işveren desteğiyle Büyükşehir Belediyesi ve İSU`da örgütlenmeye başlamalarının birinci yılını basın açıklamasıyla kutladı. Antikkapı Restaurant`ta gerçekleştirilen basın açıklamasında Gün, işçilerin Hizmet-İş`i ‘tercih` ettikleri için mutlu olduklarını ifade etti, “Büyükşehir ve İSU çalışanları üzerine düşen görevi yaptılar” dedi.

İŞÇİSİNİ SEVEN BAŞKAN
Sözleşme sürecinde beklentilerinin olduğunu söyleyen Gün, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`nu kastederek, “İşçisini seven, maaşını zamanında ödeyen ve desteğini esirgemeyen bir başkanımız var. Böyle bir başkana sahip olduğu için işçiler şanslı” şeklinde konuştu.

SÖZLEŞME İŞÇİNİN HAYRINA

Büyükşehir çalışanları olarak hak ettikleri ücreti ve koşulları talep ettiklerini dile getiren Gün şunları kaydetti; “Yevmiyelerimiz düşük. Ödemelerde bir dengesizlik var. Taleplerimiz belediyeye yük olacak talepler değil. Ayarlamanın bir kez daha yapılmasını istiyoruz. Sözleşme işçimizin hayrına olacak. İşçi karlı çıkacak.

ACEMİYİZ AMA ZEKİYİZ

Mevcut hakları korumak bile bir kazanç. Bu güne kadar her sözleşmede bir geriye gidiş olmuş, biz bunu durduracağız. Bize acemi olduğumuza yönelik eleştiriler yapılıyor. Evet bu sürecin acemisiyiz fakat ne uysalız ne de dedikleri gibi işi tamamen bilmiyor değiliz. Akıllıyız, zekiyiz, sabırlıyız ve bu işi bitireceğiz.

YERELSEN`E CEVAP

YERELSEN bizim için özgür değiller demiş. Biz gelinen nokta ile ne kadar özgür olduğumuzu kanıtladık. Biz bazıları gibi YERELSEN için taşeron sendika demiyoruz. Yetkili sendikadır. Bizim tek bağımız işçiyle. Başka yerlerle bağımız yok ve bunları dillendirmek de doğru değil.”

YÜKSEK HAKEME GİDERİZ

Gerekirse Yüksek Hakem`e gidileceğini sözlerine ekleyen Gün, “Bu sözleşme masada bitirilebilirse bitirilecek. Bizi başka süreçlerle kimse tehdit edemez. Sindire sindire bu süreci tamamlayacağız. 12 maddeden de vazgeçmeyeceğiz. Tüm maddeler bizim için önemli. Hiçbirinden geri adım atmayacağız” dedi.

PROVOKE EDİYORLAR

Kamuoyunda sözleşmeyi provoke etmeye çalışanların yer aldığını ifade eden Gün, “Bazı köşe yazarları ve kendilerine rant sağlamaya çalışanlar sözleşmeyi provoke ediyorlar. Benim ağzımdan çıkan asıl olandır. Söyleyeceğimi ben söylerim. Ismarlama beyan vermem” şeklinde konuştu.

HERKESLE AYNI MESAFEDEYİZ

Davet ve destek gördükleri tüm sivil toplum örgütü ve gruplara ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyleyen Gün, “AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal benim dostumdur. Geçen o nedenle bir davetine katıldım. Biz herkesle aynı mesafedeyiz. Davet eden herkesin davetine icabet etmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

SEÇİMLERİN ARDINDAN

Bilindiği gibi 29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerin hemen ardından Büyükşehir Belediyesi`nde örgütlü Belediye-İş Sendikası`na üye işçiler gruplar halinde Hizmet-İş Sendikası`na üye yapılmış, Hizmet-İş`e üye olmayan işçiler sürgüne gönderilmişti. İşveren eliyle yapılan örgütlenme Belediye-İş Sendikası tarafından protesto edilmiş İzmit sokakları mücadeleye sahne olmuştu.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ