KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Bu gece sayesinde Kandıralı çocuklar İstanbul’u görecek
Bu gece sayesinde Kandıralı çocuklar İstanbul’u görecek
Güncel
08 Nisan 2010 Perşembe 14:07
  • 900
  • 1

Bu gece sayesinde Kandıralı çocuklar İstanbul’u görecek

ÇYDD Kandıra Şubesi, Kandıra ve köylerindeki çocuklara İstanbul’u gezdirmek için gece düzenledi, gecede büyükler bol bol eğlendi

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği(ÇYDD) Kandıra Şubesi önceki akşam KYÖD`te Kandıra ve köylerinde İstanbul`u hiç görmemiş 150 çocuğa İstanbul`u gezdirmek için bir gece düzenledi. ÇYDD Kocaeli Şube Başkanı Gülşen Müstecaplıoğlu ve yönetiminin ev sahipliği yaptığı gece yoğun katılım sağlandı. Geceye katılanlar arasında CHP eski milletvekili Erol Köse, eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk, Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yağız, İzmit Belediyesi`nin CHP`li meclis üyeleri Gülümser Ayhan, Günay Atun, CHP Kandıra İlçe Başkanı Muzaffer Yağız, CHP Kandıra eski Belediye Başkanı Mustafa Öğren de vardı.

150 ÇOCUK İSTANBUL`U GEZECEK
Gecenin açılış konuşmasını yapan ÇYDD Kandıra Şube Başkanı Sevim Deren, “Hepiniz bizim için çok değerlisiniz. Bu akşam size Kandıra kültürünü yaşatacak bir gece düzenledik. Yediğiniz yemekler Kandıra kültürüne ait. Herkese afiyet olsun” diyerek geceye katılarak düzenleyecekleri geziye destek veren herkese teşekkürlerini sundu. Konuşmanın ardından fasıl ekibi sahneye çıktı. Kandıra fasıl ekibi güzel bir fasıl keyfi yaşattıktan sonra sahneyi TSM sanatçısı Zeki Gündüz`e bıraktı.

KLARNET USTASI SAHNEDEYDİ
Zeki Gündüz söylediği birbirinden güzel şarkılarla yoğun alkış aldı. Zeki Gündüz`den sonra ise sahneye müzik öğretmenleri Aykut Hikmet, Tuğrul Kaya ve resim öğretmeni Malik Doğan çıktı. Resim öğretmeni Malik Doğan söylediği birbirinden güzel türkülerle geceye katılanlara muhteşem bir türkü keyfi yaşattı. Akabinde Kandıralı klarnet ustası Türkan Kandıralı sahneye çıktı. Klarnetiyle ilk önce giriş taksimini çalan Kandıralı çok yoğun alkış aldı. CHP eski milletvekili Erol Köse Kandıralı`nın giriş taksimini çalmasının ardından o güzel sesiyle şarkı söyleyerek geceye katılanların kulaklarının pasını sildi. Gece plaket töreniyle devam etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ