KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Köylere veteriner geldi
Köylere veteriner geldi
Güncel
10 Nisan 2010 Cumartesi 15:22
  • 922
  • 1

Köylere veteriner geldi

Köylünün bilinçlenmesini sağlamak ve tarımda kaliteyi artırmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi veteriner ve ziraat mühendislerini köy köy dolaştırıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit`ten sorumlu ziraat mühendisi ve veterinerlerle birlikte köyleri dolaştı. Mühendis ve veterinerleri köylülerle tanıştıran başkan Karaosmanoğlu, “Avrupa`da bile yapılmayan bir projeyi hayata geçirdik” dedi.

KÖYLÜLERLE TANIŞTIRDI
Ziraat mühendisleri ve veterinerleri köylülere tanıştıran Karaosmanoğlu, “Avrupa`da bile yapılmayan bir projeyi hayata geçirdik. Arkadaşlarımız bilgi, araştırma ve yönlendirme konularında köylülerimize yardımcı olacak. Köylerimiz kente göç veriyor. Bu projeyle kentten köye geri göç sağlanmış olacak” ifadesini kullandı.

HER KÖYE ULAŞACAKLAR
Görevlendirilen veteriner ve ziraat mühendisleri tarım ve hayvancılıkla ilgili bilgilendirmede bulunma çalışmalarına başladı. Hüseyin Uzuner, Burçin Öztop ile ziraat mühendisleri; Ataman Suat Şenol, Mürteza Güney ve Türkan Atak, köylülere ihtiyaç duydukları bilgileri aktarıyor ve gerekli yardımları yapıyor.

21 KİŞİ ÇALIŞIYOR
Köylünün bilinçlenmesini sağlamak, tarımda kaliteyi artırmak amacıyla yapılacak çalışmalarda veteriner ve mühendisler, köylülere toprak analizlerine göre ürün yetiştirme, hastalık ve zararlılarla mücadeleyle verimin nasıl artırılacağı konularında bilgi sunacak. Proje kapsamında 21 kişi çalışacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ