KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Baro’da 4. aday Örfü Köksal oldu
Baro’da 4. aday Örfü Köksal oldu
Güncel
28 Eylül 2010 Salı 13:57
  • 2552
  • 6

Baro’da 4. aday Örfü Köksal oldu

Baro’da kararsızların oyuna güvendiğini belirten Örfü Köksal başkanlık seçimlerinde Gökçe, Çömlekçioğlu ve Solakoğlu’ndan sonra dördüncü aday oldu

Kocaeli Barosu`nda adaylar tüm hızıyla çalışmalarına devam ediyor. 9-10 Ekim tarihlerinde yapılacak olan Kocaeli Barosu`nun seçimlerinde adaylığını açıklayan İsmail Çömlekçioğlu, Sertif Gökçe ve Tamer Solakoğlu her gün meslektaşlarıyla bir araya gelip projelerini anlatıyor. Üç aday arasında geçmesi beklenen seçimlerde Av. Örfü Köksal ortaya çıkarak ‘Ben de adayım` dedi. 11 yıldan bu yana avukatlık görevini yürüten Köksal seçimler için de oldukça iddialı.
 

ASSOLİSTLER SON ÇIKAR
Adaylığını seçimlere az bir süre kala açıklamasının nedenini ‘Assolistler en son çıkar` diyerek açıklayan Köksal; “İlk ve son sözü söyleyenler her zaman akılda kalır. Ben de son anlarda ortaya çıkmak istedim” şeklinde konuştu. Diğer adayların çıkardığı broşürlerde yazan sorunların tüm avukatlar tarafından bilindiğini fakat kendisinin bunların yanında bir çok sorunu tespit edip çözüme kavuşturacağını belirten Köksal konuşmasını şöyle sürdürdü; Ben de diğer adayların belirttiği sorunları çözmeye çalışacağım.
 

AVKO PLAZA KURACAĞIM
Bunların yanında onların dillendiremediği sorunların da üzerine gideceğim. Ben Baro`nun kurumlar arasındaki ilişkisini arttıracağım. Ayrıca meslektaşlarımın özel sigortalı olmasını sağlayacağım. Baro dayanışma ve yardımlaşma fonu oluşturacağım. Ev sahibi olmaları için kooperatif kuracağım. Kocaeli bünyesinde avukatların bulunduğu AVKO Plaza`nın kurulmasını sağlayacağım. Bunları yaparken özel denetleme şirketiyle çalışacağım. Her meslektaşim baronun yönetim kurulu üyesiymiş gibi çalışmalara katılacak.”
 

DİLEKÇE YAZAMAZLAR
Ayrıca dilekçelerin sadece avukatlar tarafından yazılmasını da istediğini belirten Köksal, “En iyi yatırım insana yapılan yatırımdır. Devlet yetişmiş elemana sahip çıkmalı. Doktor yanında çalışan reçete yazamıyorsa, avukat yanında çalışan ya da adliyeden emekli olmuş biri de dilekçe yazamaz. Bunun için var gücümle çalışacağım” dedi. Bir anket çalışması yaptığını ve bunu tüm avukatların mail adresine göndereceğini belirten Köksal seçimlerdeki şansını da şu sözlerle açıkladı; “Kararsızlar çok fazla. Ben bu seçimi kazanırım. Çekindiğim ya da beni zorlayacak hiç bir aday yok.”
 


ÖRFÜ KÖKSAL KİMDİR?

1970 Adana doğumlu olan Örfü Köksal aslen Kırşehirli. 1985-1995 yıllarında emniyet şube müdürü olarak ilimizde görev yapan merhum Sebahattin Köksal`ın oğlu olan Köksal, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Köseköy`de bulunan Deva İlaç Fabrikası`nda kimyager olarak çalışan Nurdan Köksal ile evli olan Örfü Köksal`ın bir yaşında Ziynep isimli bir kızı bulunuyor. SHP, Genç Parti ve TP gibi siyasi partilerde yöneticilik görevi de yapan Köksal, Kırşehirliler Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği`nin başkanı, ÇYDD ve Sağır ve Dilsizler Derneği`nin üyesi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ