KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Başarılı yarışçı sponsor arıyor
Başarılı yarışçı sponsor arıyor
Güncel
14 Aralık 2012 Cuma 08:36
  • 1904
  • 2

Başarılı yarışçı sponsor arıyor

Başarılı oto-drag yarışçısı Egemen Duman, Türkiye Rallisi'nde kentimizi başarıyla temsil etmek için sponsor arıyor. Duman, 16 Aralık Pazar günü İzmir Ülkü Pisti’nde yapılacak drag yarışına katılacak

10 yaşından beri otomobillerle iç içe olan Egemen Duman, 13 yıldır oto-drag yarışlarında alnının akıyla İzmit'i temsil etmeye çalışsa da maddi yetersizlikler ve sponsorsuzluklarla boğuşuyor. Duman'ın hedefi bir an önce sponsor bulmak ve gelecek yıl düzenlenecek olan Türkiye Ralli Şampiyonası'na katılmak. Kentimiz henüz tam olarak benimsenmese de il dışında özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlerde, büyük firmaların sponsor olduğu oto-drag yarışlarının Kocaeli'de de büyük bir kitlesi var. 

 
OTO-DRAG YARIŞLARI
30 yaşındaki Egemen Duman, pek çok önemli yarışta ilimizi başarıyla temsil ediyor. Duman, İzmit Yenişehir Mahallesi Kandıra yan yolu üzerindeki tamirhanesinde geliştirdiği otomobiliyle, kendi imkanlarıyla bu pahalı sporu icra etmeye çalışıyor. Sponsor bulmakta sıkıntı yaşayan genç sporcumuzun en büyük isteği Kocaeli ve İzmit'in adını drag yarışlarında başarıyla duyurmak. 
 
MAYASI SAĞLAM
Kendi tamirhanesinde oto-drag yarışlarına hazırlanan genç sporcu Egemen Duman'ın merhum babası Selahattin Duman da minibüs şoförüydü. Genç yarışçının akıl hocası olan ve otomobili A'dan Z'ye öğreten isim ise eski rallici Can Muhlis Dabakoğlu. Mayası bu kadar sağlam olan, çıraklıktan yükselerek kendi tamirhanesini açmayı başaran Egemen Duman kendisini şöyle anlatıyor: 
 
13 YILDIR PİSTTEYİM
“10 yaşından beri otomobil dünyasının tam ortasındayım. 10 senelik de bir kalfalık dönemim var. İnsanlar Doğan ve Şahin marka araçlarla bu işi öğrenirken ben hep Japon otomobillerin arasında yetiştim. Çoğunlukla hızlı arabalar ilgimi çekti. 13 yıldır da Körfez Pisti başta olmak üzere İzmir, İstanbul, Antalya ve Kıbrıs pistlerinde drag yarışlarına katıldım. Çeşitli derecelerim de var.”
 
BİRİNCİLİKLE BİTİRDİ
Drag yarışlarını çok sevdiğini ancak çok fazla destek görmediği için sıkıntı yaşadığını söyleyen Duman, sponsor konusunda İzmit ve Kocaeli'deki firmaların desteğinden yararlanamamaktan yakınıyor. Duman, “Körfez Pisti`nde en son yarışta, sıralama ikincisi olarak başladım ama yarışı birincilikle bitirdim. Bazı yarışları maddi imkansızlıklar nedeniyle yarıda bırakmak zorunda kaldığım oldu” dedi. 
 
TEK İSTEĞİM DESTEK
İstanbul-Tuzla'dan Genel Hidrolik Firması yönetim kurulu üyesi Mükremin Üstün`ün her daim kendisine destek olduğunu aktaran Duman, “Kocaeli'den tek bir firma bile bana destek vermiyor. Seneye düzenlenecek Türkiye Rallisi'ne katılmak istiyorum. Ancak o ralliye de katılmak için sağlam bir araç gerekiyor. Ralliye katılan araçlar 20 bin TL'ye hazırlanıyor. Biz ise bu yarışlara 3 bin TL'ye hazırlanıyoruz. Kocaeli'den bu kente yakışır bir destek istiyorum” diyerek hedefini açıkladı. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ