KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Başbakan Erdoğan emeklilerle alay ediyor
Başbakan Erdoğan emeklilerle alay ediyor
Güncel
15 Ekim 2010 Cuma 15:20
  • 1405
  • 8

Başbakan Erdoğan emeklilerle alay ediyor

Emekli-Sen Kocaeli Şube Başkanı Osman Nuri Şenol, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın emekli maaşlarına yaptığı zam oranına tepki göstererek, “Bizimle alay ediyor” dedi

Emekli-Sen Kocaeli Şube Başkanı Osman Nuri Şenol ve sendika üyeleri şube binasında bir basın açıklaması gerçekleştirerek, maaşlarına yapılan zam oranlarını eleştirdi. Şenol, yaptığı açıklamada emeklilerin çok zor şartlarda geçimlerini sürdürdüğünü belirterek, “Başbakan Erdoğan 2011 yılı için emeklilerin maaşına yapılacak zammı biraz böbürlenerek, birazda 9.5 milyon emekliyi aldatabilen bir kurnazlıkla açıkladı. Yüzdelik rakamlarla yapılan açıklamalar aldatıcıdır. Açlık sınırı 900 TL`yi geçmiş durumdayken, Başbakan`ın ‘371 TL alan emekli ocak ayında 434 TL alacak` şeklindeki açıklaması emekliyle alay etmektir ve topluma karşı saygısızlıktır” dedi.
 

HAKKIMIZI İSTİYORUZ
Şenol sözlerini şöyle sürdürdü: “Sigorta başlangıcından emekli olana kadar ki sürede her ay ödenen primlerimizle edinilen gayrimenkuller bizlerin ekonomik güvencesiydi. Ne yazık ki özelleşelim, güzelleşelim politikasıyla sattılar, yağmaladılar. Farklı dönemlerde emekli olanlar arasında 13 kez emekli olma koşulları değiştirilerek bu farklar sürekli artırıldı. İlk farklı emekli olma uygulamasının başladığı 1999`da emekli olan biri 700 TL maaş alıyorsa 2010 yılında aynı şartlarda emekli olan kişi bin 900-2 bin TL almaktadır. Biz emekliler hakkımız olanı istiyoruz. Onurluca yaşamak, ücretsiz sağlık hizmeti, toplu sözleşmeli sendika hakkı istiyoruz.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ