KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Başbakan Erdoğan yarın ilimize geliyor
Başbakan Erdoğan yarın ilimize geliyor
Güncel
27 Ekim 2010 Çarşamba 12:01
  • 2870
  • 7

Başbakan Erdoğan yarın ilimize geliyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Körfez Geçiş Köprüsü ile Gebze-İzmir Otoyolu’nun temelini atmak üzere yarın Gebze’ye geliyor.

Cumhuriyet tarihinin en büyük projeleri arasında gösterilen Körfez Geçiş Köprüsü ve 421 km. uzunluğundaki otoyolun temeli Dil İskelesi mevkiinde atılacak. Yarın saat 12.00`de başlayacak temel atma törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte çok sayıda bakanın katılması bekleniyor. Toplam 11 milyar lira tutarındaki projenin 7 yılda tamamlanması hedefleniyor. İki ay önce ihalesi tamamlanan proje ile Körfez Geçiş Köprüsü`nden 6 dakikada geçilecek. Gebze-Bursa 1 saat, Gebze-İzmir arası 3.5 saate inecek.


KÖŞKER: PROJE GEBZE`YE DEĞER KATACAK

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olan Körfez Geçiş Köprüsü ile Gebze-İzmir Otoyolu`nun Türkiye`nin en büyük sanayi şehirleri arasında yer alan Gebze`nin değerine değer katacağını söyledi. Köşker, “Başbakanımız bugüne kadar temel atma törenlerine hiç katılmıyordu. Sayın Başbakanımızın ilk kez bölgemizde temel atma törenine katılması projeye verdiği önemi gösteriyor. Gebze hızla değişen ve gelişen bir şehir. Yüzyılın en büyük projelerinden biri olan bu projenin tamamlanmasıyla Gebze güçlü bir çekim merkezi olacak” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ