KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Başbakan kayıp!
Başbakan kayıp!
Güncel
28 Kasım 2009 Cumartesi 11:36
  • 671
  • 1

Başbakan kayıp!

Hafta sonunu sır gibi saklanan bir yerde ailesiyle geçireceği öğrenildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bayramı geçirmek için Libya seyahati dönüşü geldiği İstanbul'da kayıplara karıştı. Bayram ve cuma namazının ardından büyük gizlilik içinde evinin arka kapısından sivil plakalı aracıyla çıkan Başbakan Erdoğan'ın çocukları ve eşiyle tatil yapacağı öğrenildi.

 

YAKIN AKRABALARIYLA BAYRAMLAŞTI
ilk günü Eyüp Sultan Camii'nde bayram namazını kıldıktan sonra Kulaksız Mezarlığı'nda babasının mezarını ziyaret eden Erdoğan daha sonra Çamlıca Kısıklı'daki villasına geçti. Cuma namazını Marmara İlahiyat Fakültesi Camii'nde kılan Erdoğan daha sonra tekrar evine dönerek ailesi ve kendini ziyarete gelen yakın akrabalarıyla bayramlaştı.

 

SİVİL PLAKALI MAKAM ARACIYLA KAYIPLARA KARIŞTI
Başbakanlık kaynaklarından, Erdoğan'ın, evinde dinleneceği bilgisi basın mensuplarına verilirken, Başbakan saat 16.45 civarında evinin arka kapısından sivil plakalı makam aracıyla çıkarak kayıplara karıştı. Bşbakan Erdoğan'a sadece yakın korumaları eşlik ederken, Erdoğan'ın hafta sonunu sır gibi saklanan bir yerde ailesiyle geçireceği öğrenildi.

Erdoğan'ın karayoluyla talile gittiği öğrenilirken, basın mensuplarını şaşırtmak için Sabiha Gökçen Havaalanı'nda Başbakanlık uçağı hazır bekletildi. Başbakan'ın yanında çocuklarının da katıldığı tüm ailesinin bulunduğu öğrenildi.

Yolda Erdoğan'ı korumak için başbakanlık araçları değil, sivil plakalı araçlar kullanıldı. Bir kısım korumalar da basın mensuplarına Başbakan'ın evde olduğu görünümünü vermek için çevrede güvenlik tedbirini devam ettirdiler.

Erdoğan'ın Marmara bölgesinde bir sayfiyede tatiline başladığı ve Başbakan'ın, kesinlikle nerede olduğunun bilinmesini istemediği de öğrenildi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ