KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Başbakan Yardımcısı Çiçek, helallik istedi
Başbakan Yardımcısı Çiçek, helallik istedi
Güncel
04 Nisan 2010 Pazar 11:58
  • 1986
  • 2

Başbakan Yardımcısı Çiçek, helallik istedi

Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş adına Kocaeli Aydınlar Ocağı tarafından gerçekleştirilen vefa toplantısına katılan Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek helallik istedi

Kocaeli Aydınlar Ocağı`nın Leyla Atakan Kültür Merkezi`nde gerçekleştirdiği Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş Vefa Toplantısı`na Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek de katıldı. Protokolün yoğun ilgi gösterdiği toplantıda birçok siyasi ismin hocalığını yapmış olan Nevzat Yalçıntaş duygulu anlar yaşadı. Toplantıda aynı zamanda Ahmet Ünal`ın yapımcılığını üstlendiği Nevzat Yalçıntaş belgeseli gösterimi gerçekleşti.
 

PROTOKOLDEN YOĞUN İLGİ
10 yıl Aydınlar Ocağı Genel Başkanlığı görevini üstlenmiş olan Yalçıntaş`a vefa için salonda bulunanlar arasında Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, AKP İstanbul Milletvekili gazeteci-yazar Ahmet Tan, Sanayi ve Ticaret eski Bakanı Ali Coşkun, AKP Elazığ Milletvekili Necati Çetinkaya, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Aydınlar Ocağı Genel Sekreteri Zeki Hacıibrahimoğlu, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı, Başiskele Kaymakamı Selami Aydın Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar ve AKP İl Başkanı Zeki Aygün yer aldı.
 

KARAOSMANOĞLU`NUN HOCASI
Açılış konuşmasını Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ahsen Okyar yaptı. Ardından Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu söz alarak, “Milli Türk Talebe Birliği`nde hocamın talebelerinden biriydim. Birçok seminerimize ve dersimize katılmıştı. Yetişmemizde önemli rolü olan büyüklerimizden biridir” diye konuştu. Karaosmanoğlu`nun ardından söz alan Kocaeli Valisi Gökhan Sözer ise toplantıda bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 

ÇİÇEK: HAK EDİYOR
Daha sonra Yalçıntaş hakkında duygularını dile getirmek için söz alan Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ise Aydınlar Ocağı`nın örnek bir tavır sergilediğini ifade ederek şunları kaydetti; “Hocamız hepimizin üstünde emeği olan bir ilim insanıdır. Burada ona olan vefa borcumu bir nebze ödeyebilmek ve helallik alabilmek için bulunuyorum. Hocamızdan çok şey öğrendik. Söylenilenleri ve yazılanları fazlasıyla hak ediyor. Hocamızın yaptıklarını hayat tarzı haline getirip birbirimizin boğazına sarılmaya enerji harcamazsak her şey daha iyiyye gider.”
 

AÇIK OTURUM GERÇEKLEŞTİ
Çiçek`in konuşmasının ardından Ahmet Ünal`ın yapımcılığını üstlendiği belgesel gösterimi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Sedat`ın başkanlığını yaptığı, Eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Tan ve SP eski Genel Başkanı, ESAM Genel Başkanı Recai Kutan`ın katıldığı açık oturum gerçekleştirildi. Açık oturum sonunda Nevzat Yalçıntaş duygularını ifade ederek tüm katılımcılara teşekkür etti.
 

YOĞURT HEDİYE EDİLDİ
Yalçıntaş, “Ülkenin karşı karşıya olduğu önemli meseleler var. Tüm bunların arasında buraya gelen kardeşlerime teşekkür ediyorum. Izmit Aydınlar Ocağı daima örnek bir ocak olmuştur. Bu akşam da bunu bir kez daha gösterdiler” şeklinde konuşmasını tamamladı. Yalçıntaş`ın konuşmasından sonra plaket ve hediye takdim töreni gerçekleştirildi. Gecenin en ilginç görüntüsünü ise Kandıra Kabaağaç Köyü Muhtarı Mustafa Bayramçelik tarafından hediye edilen yoğurt oluşturdu. Hediye takdiminin ardından program sona erdi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ