KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Başbakan’a tepki dilekçesi yolladılar
Başbakan’a tepki dilekçesi yolladılar
Güncel
27 Aralık 2010 Pazartesi 17:06
  • 888
  • 0

Başbakan’a tepki dilekçesi yolladılar

Genel-İş Sendikası’na üye işçiler, ‘Torba Yasa Tasarısı’na tepki olarak Başbakanlık başta olmak üzere İçişleri Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Bakanlığı’na dilekçe yolladı

DİSK`e bağlı Genel-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Gürol Güçlü öncülüğünde belediye işçileri ‘Torba Yasa Tasarısı`nın onaylanmaması için tepki dilekçelerini Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Bakanlığı`na yolladı. PTT`den yollanan dilekçeler hakkında açıklama yapan Gürol Güçlü, “Yeni bir Torba Yasası ile karşı karşıyayız. Hükümet bu tasarıyla kamuoyunun gözünden kaçan düzenlemeleri yasallaştırmak istiyor” dedi.


İHTİYAÇ FAZLASI İŞÇİ

Yeni yasayla birlikte 50 bin belediye işçisinin belediyedeki işlerinden alınarak Milli Eğitim Bakanlığı`na ve Emniyet Genel Müdürlüğü`nün taşra teşkilatlarında hizmetli olarak çalıştırılmaya zorlanacağı iddiasında bulunan Güçlü; “Tasarı yıllarca yerel yönetimde çalışan işçileri hedefliyor. 2003 yılından sonraki tüm kadrolar söz konusu kurumlara gönderilecek. Yerel yönetimler bunu ihtiyaç fazlası işçi olarak gösterecek ve ataması kesinleşen işçi 5 gün içinde yeni görevine başlamak zorunda olacak.


TAŞERON BELEDİYECİLİK

Torba Yasa Tasarısı ile hükümet, belediyeleri tümüyle taşeron şirketlere teslim edecek. Hükümetin elinde tuttuğu yasa yapma gücüyle belediyeleri taşeronculuğa zorlamaya hakkı yok. Başta yerel yönetimlerde çalışan işçilerle ilgili düzenleme olmak üzere, işçiler ve kamu çalışanlarıyla ilgili düzenlemelerin Torba Yasa Tasarısı`ndan çıkarılarak gündemden düşürülmelidir. Tüm işçileri torba yasasıyla başlarına geçirilecek çuvala engel olmaya çağırıyoruz.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ