KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Başbakan’dan ağacın kesilmesini istedi
Başbakan’dan ağacın kesilmesini istedi
Güncel
23 Ekim 2009 Cuma 11:36
  • 2509
  • 7

Başbakan’dan ağacın kesilmesini istedi

Bekirpaşa’da oturan bir vatandaş manzarasını kapatan ağacın kesilmesini istedi, belediye ağacı kesti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla kurulan Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) Türkiye'nin dört bir yanından yüzlerce mesaj yağıyor.
Vatandaşların her türlü istek, şikayet, görüş, öneri ve ihbarını dikkate alan merkez, iletilen mesajları ilgili kurum ve kuruluşlara yönlendirirken, kişilerin istek ve şikayetleri de anında değerlendiriliyor.

 
BİMER'e 2009 yılında aylık 30 binin üzerinde başvuru yapıldığını bildiren yetkililer, 2008'de yaklaşık 218 bin başvurunun değerlendirildiği kaydetti.

BİMER'in her ay yayınlanan aylık faaliyet raporlarında yer alan bilgiye göre, Başbakan Erdoğan'ın çocuklara hediye ettiği oyuncaklardan alamadığını belirten bir vatandaş da başvuruda bulundu.

BİMER yetkilileri, vatandaşın talebini Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü'ne bildirdi. Özel Kalem Müdürlüğü de bu kişinin adresine bir adet oyuncağı postayla gönderdi.


MANZARAYI KAPATAN AĞACIN KESİLMESİNİ İSTEDİ

Bekirpaşa`da  oturan bir kişi, annesinin felç geçirdiğini ve üç yıldan beri camın önündeki manzarayı seyrettiğini belirterek, manzarayı kapatan selvi ağacının kesilmesini istedi.

BİMER yetkilileri, başvuruyu İzmit Belediyesi'ne yönlendirdi. Belediyenin Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışmalar sonucu selvi ağacını budayarak, yaşlı kadının görüş mesafesini genişletti.


OKULDA YAPACAKLARI MÜNAZARA İÇİN GÖRÜŞ SORDU
Okulda yapacakları münazarada ''İdam Cezası Kaldırılmalı'' tezini savunacaklarını belirten bir öğrenci, BİMER'e görüş sordu.

Başvurunun yönlendirildiği Adalet Bakanlığı Kanunlar Genel Müdürlüğü'nde, öğrencinin sorularına yanıtı Daire Başkanı Hakim Zeki Yıldırım verdi. Cevap yazısında Yıldırım, çeşitli kanunlarda yer alan idam cezalarının 1984'ten beri TBMM tarafından onaylanmadığını hatırlatarak, 2002 yılında çıkarılan bir yasayla bu cezanın kaldırıldığını belirtti.

Yıldırım, idam cezasının caydırıcı olduğu tezinin de kesin olarak ispatlanmadığını kaydetti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ