KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Başhekim yardımcısına hapis cezası
Başhekim yardımcısına hapis cezası
Güncel
17 Kasım 2012 Cumartesi 10:44
  • 2360
  • 3

Başhekim yardımcısına hapis cezası

2010 yılında hayatını kaybeden Fatma Şener’in oğullarının açtığı ihmal davasında eski başhekim yardımcısına 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi

2010 yılının kasım ayında Körfez ilçesinde beyin kanamasına bağlı olarak banyoda ayağı kayarak yaralanan Fatma Şener, hemen Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi`ne kaldırılmıştı. Bir anda fenalaşarak yoğun bakım ünitesine alınan, ancak beyin kanaması nedeniyle yaşamını yitiren Fatma Şener`in ölümüyle ilgili oğulları o dönem Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı olan Soner Yalçın hakkında ihmal davası açmıştı. 

 
YOL FARKLI OLURDU 
Kocaeli 3. Asliye Ceza Mahkemesi`nde önceki gün davanın son celsesi görüldü. Davaya Fatma Şener`in oğulları Emrah ve Oktay Şener`in avukatları Fedai Okumuş, ihmalle suçlanan doktor Soner Yalçın`ın avukatı Mustafa Bora Uluç katıldı. Sanık avukatı Uluç son savunmasında “Olay gecesi icapçı bulunan doktor müvekkilimize olay yüksekten düşme değil de tansiyon olarak bildirmiş olsaydı izlenecek yollar farklı olacaktı” dedi. 
 
BERAATİNİ İSTEDİ 
Avukat Uluç “Bu husus raporda değerlendirilmemiştir, bu nedenle yeniden rapor alınmasını talep ediyoruz” dedi.  Yaşamını yitiren Şener ailesinin avukatı Okumuş ise “Sanığın taksirle ölüme neden olma suçundan cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi. Son olarak avukat Uluç “Müvekkilimin beraatini talep ediyoruz. Eğer mahkeme aksi kanaatte ise hürriyeti bağlayıcı cezanın paraya çevrilmesini istiyoruz” dedi. 
 
CEZA PARAYA ÇEVRİLDİ 
Mahkeme eski başhekim yardımcısı Soner Yalçın`ın taksirle ölüme neden olma suçundan suçun niteliği, işleniş biçimine bağlı olarak sosyal ekonomik durumunu göze alarak ilk önce 3 yıl hapis cezasına, sanığın duruşmadaki iyi hali nedeniyle bu cezayı 2 yıl 6 ay hapis cezasına çevirdi. Bu cezayı da sanığın hürriyeti bağlayıcı cezasının adli para cezası olarak 45 bin 500 TL`ye çevrilmesine karar verdi.    
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ