KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Başiskele halkı sahiline kavuşuyor
Başiskele halkı sahiline kavuşuyor
Güncel
07 Ekim 2010 Perşembe 13:32
  • 1444
  • 0

Başiskele halkı sahiline kavuşuyor

Başiskele sahilinde sürdürdüğü düzenleme çalışmaları tamamlanmak üzere olan Büyükşehir Belediyesi kente muhteşem bir sahil parkı daha kazandırıyor

Karşıyaka sahilinde bulunan Balık Hali`nden başlayarak iki kilometrelik sahil boyunca uzanan çalışmalar kendini göstermeye başladı. Balık Hali`nden Marina`ya kadar olan bölümde çalışmalar tamamlandı. Yaz aylarında sahilde oluşturulan kumsalda denize giren vatandaşlar şimdilerde de balık tutmanın keyfini yaşıyor. Sahil şeridi kumsalı ve palmiyeleriyle adeta tropikal bir mekânı andırıyor. 
 

40 BİN METREKARE
100 bin metrekare alana sahip olan Başiskele sahil parkı sosyal tesislerle daha da cazip hale getiriliyor. Parkın bir ucundan diğerine kadar uzanan yürüyüş ve bisiklet yolu temiz havada spor yapma imkânı sunuyor. Parkın 40 bin metrekarelik yeşil alanı ise ağaçlarla süslendi. Parkın marinadan sonraki kısmında kum serimi ve karo döşeme çalışmaları ise sürüyor. 
 

SOSYAL ALANLAR
Sahil projesinde 1 adet sekizgen kafeterya, bir adet basketbol sahası ve tenis kortu, 2 adet çocuk oyun grubu, 1 takım engelli oyun grubu, bir adet engelli fitness aletleri, kaykay pisti ile 10 adet dairesel kamelya ve piknik alanı yer alıyor. Sahil parkının içinde yer alan marinada bir yandan balık tutarken bir yandan da teknelerde ekmek arası balık yemek mümkün. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi sahilde ulaşımı rahatlatmak için imara uygun olarak park boyunca 2 kilometrelik de yol yapacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ