KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Başiskele Polikliniği’ne yeni birim açıldı
Başiskele Polikliniği’ne yeni birim açıldı
Güncel
26 Ekim 2010 Salı 16:05
  • 4335
  • 4

Başiskele Polikliniği’ne yeni birim açıldı

Başiskele Polikliniği’nde açılan Kadın Doğum ve Çocuk birimi düzenlenen kahvaltılı toplantıyla tanıtıldı

Kocaeli Devlet Hastanesi ve Başiskele Belediyesi`nin işbirliğinde ilçeye kazandırılan Başiskele Polikliniği`ne kadın doğum ve çocuk hastalıkları ünitesi de eklendi. Ünite Bahçecik Soğuksu Tesisleri`nde gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıyla kamuoyuna tanıtıldı. Toplantıya Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, başkan yardımcısı Selami Erdinç, Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Şenol Ergüney, İzmit Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Başhekimi Uzm. Dr. Atilla Esmen katıldı.
 

HALK İLGİ GÖSTERİYOR
Toplantıda ilk konuşmayı yapan başkan Hüseyin Ayaz, “Başiskele Devlet Hastanesi`yle ortaklaşa başlattığımız poliklinik projemizde, kendilerine gerekli alanı tahsis etmiştik. Yatırımın ne kadar yerinde olduğunu, halkımızın polikliniğe gösterdiği ilgiden sonra daha çok anladık. Bu ilgi doğrultusunda biz de polikliniğimizin kapasitesini ve hizmet alanlarını artırmak için çalışmalar başlattık. Şimdi kadın doğum servisleri halkımıza hizmet ediyor. Yakın bir zaman da birimler de açılacaktır” dedi.
 

YENİ KLİNİKLER YOLDA
Talep doğruktusunda poliklinik açtıklarını söyleyen Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Şenol Ergüney ise,  Hastanemize Başiskele` den gelen birçok hastamız vardı. Bu amaçla polikliniğimizi kurduk. Burada genel cerrahi, iç hastalıkları, göğüs, psikiyatri, KBB, beyin cerrahisi ve enfeksiyon servisleri var. Bundan sonra Kadın doğum ve çocuk hastalıkları kliniğimde burada hizmet verecek. Polikliniğe diş ve göz servisi de açmayı düşünüyoruz” diye konuştu.
 

MUAYENE SAYISI ARTACAK
İzmit Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Başhekimi Atilla Esmen Başiskele`nin 70 bin nüfusu olduğunu ve Başiskele polikliniğinde her gün 200 hastanın tedavi edildiğini söyleyerek, “Hizmete girecek olan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıklarının `da poliklinikte yapılan günlük muayene sayısını daha da artıracak” şeklinde konuştu. 
İnci SOYLU
 
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ