KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Başiskele, termal cenneti olacak
Başiskele, termal cenneti olacak
Güncel
09 Aralık 2010 Perşembe 11:27
  • 1464
  • 0

Başiskele, termal cenneti olacak

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, gerçekleştirecekleri projelerle ilçelerinin termal cenneti olacağını söyledi

Aralık ayı meclis toplantısını gerçekleştiren Başiskele Belediyesi`nde 12 maddelik gündem ele alındı. Toplantıda ilk olarak görüşülen ‘Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği`ne üye seçimi oldu. Konuyla ilgili açıklamada bulunan başkan Hüseyin Ayaz, birliğe üye olmanın ilçenin tanıtımı açısından büyük önem taşıdığına değindi. Ayaz, “Jeotermal kaynakları bulunan ilçemiz, bu üyeliğiyle termal turizmle anılan ‘Belediyeler Birliği`nde yer alacak. Böylece hem yurtiçi, hem yurt dışında çıkan haberlerde Başiskele Belediyesi`nin adı geçmiş olacak” dedi. Bu açıklamanın ardından birliğin asil üyeleri Hikmet Tuncay ile Zülküf Tanta, yedek üyeleri Ali Gencer ve Bahattin Buksu oybirliğiyle seçildi.
 

İLK TERMAL OTEL
Yeniköy`de termal turizm tesis alanı olarak planlanan yer konusunda da bilgilendirmede bulunan başkan Ayaz, “Başiskele`de yatırım yapılması, istihdam oluşturulması noktasında yatırımcılarımızı destekliyoruz. Devletin ve kurumumuzun menfaatleri doğrulutusunda yasalar çerçevesinde hareket ediyoruz. İlimizin ilk termal oteli bölgemize yapılacak olması önemli. Kocaeli şu ana kadar sanayisiyle anılan bir şehirdi. Bundan sonra turizmiyle de anılacak. Başiskele termal cenneti olacak. Bu yatırımların bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
 

ÜYELERE TEŞEKKÜR
Gündem maddeleri sırasıyla kabul edilirken başkan Ayaz, Türkiye Beyazay Derneği ile hayata geçirecekleri ‘Engelliler Kampusu Projesi` için geçtiğimiz gün yapılan protokol imza törenine katılan belediye meclis üyelerine teşekkür etti. Başkan Ayaz, “Başiskele Belediye Meclisi, etrafındaki sorunlara ne kadar duyarlı olduğunu bir kez daha gösterdi. Sizlerle çalışmaktan onur duyuyorum” ifadesini kullandı. Gündem maddeleri içinde yer alan Seymen Mahallesi`nde bulunan alana yapılması planlanan polis karakolunun kısa sürede inşaa edileceğini söyleyen başkan Ayaz, bu alanın maliye hazinesine tahsis edilmesiyle ilgili maddeyi meclis üyelerinin oylarına sundu. 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ