KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Başiskele’de artık internet evi var
Başiskele’de artık internet evi var
Güncel
20 Kasım 2009 Cuma 13:41
  • 746
  • 0

Başiskele’de artık internet evi var

Türk Telekom’un ülke genelinde hayata geçirdiği, “Her İlçeye İnternet Evi” projesi kapsamında Başiskele şubesini belediye başkanı Hüseyin Ayaz açtı

Türk Telekom`un sosyal sorumluluk projesi kapsamında Türkiye genelinde 2007 yılında start verdiği “Her İlçeye İnternet Evi” projesinin Kocaeli ayağındaki 14. ve son şubesi Başiskele`de törenle hizmete açıldı. Türkiye genelinde 900 şubesi olan ve Kocaeli`de de Başiskele ile birlikte 14. şubeye ulaşan internet evinin açılışına Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, AKP Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, başkan yardımcıları Abdullah Öztürk, Faik Akyol ile Türk Telekom İl Müdür Vekili Sedat Yıldız, müdür yardımcısı Dilek Çetintaş, bilişim ağları müdürü Atilla Atalay,  İzmit Alemdar Şube Müdürü Halit Endeş, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, belediye birim müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
 

ON EV, BAŞİSKELE`DE
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunmasının ardından günün önemine ilişkin yapılan konuşmalarda ilk olarak söz alan Türk Telekom İl Müdür Vekili Sedat Yıldız, çağın en büyük buluşunun internet olduğunu hatırlatarak, “Artık bilgiye ulaşmanın yolu internetle çok kolay. Projemiz kapsamında Türkiye genelinde yaklaşık 900 ilçeye internet evi açmış bulunuyoruz. Amacımız özellikle öğrencilerimizi sağlıksız internet ortamlarından kurtarmaktı. Bu kapsamda sayın başkanımızla yaptığımız ortak çalışma sonucu bugün Başiskele`ye de internet evi açmanın heyecanını yaşıyoruz. Buradan kendisine bir kez daha teşekkür ederim” dedi.
 

ÇOCUKLAR İÇİN
Sedat Yıldız`ın ardından Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz söz alarak özetle şunları söyledi: “Bizim zamanımızda çocukların beklentileri farklıydı. Ama çağımızda bu beklentiler değişti. Artık çocuklar bilgisayardan başka bir şey istemiyor. Her baba çocuğuna bilgisayar almak ister. Ama durumu iyi olmayan ailelerimizin çocukları da artık burada internete girebilecek, tüm bilgilere rahatlıkla ulaşabilecek.” Konuşmaların ardından kurdele kesildi, açılışla birlikte öğrenciler internet evine akın etti.

HABERE AİT DİĞER RESİMLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ