KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Başiskele’de bilişimciler zirvesi
Başiskele’de bilişimciler zirvesi
Güncel
09 Aralık 2010 Perşembe 12:00
  • 1170
  • 0

Başiskele’de bilişimciler zirvesi

İlimizde çalışan bilişimcilerin bir araya gelerek oluşturduğu, Kocaeli Bilişimciler Platformu, üçüncü toplantısını gerçekleştirdi

Türkiye`de bir ilke imza atarak Kocaeli`yi bilişim alanında daha iyi yerlere taşımak ve kamuda görevli bilgi işlem çalışanlarını aynı çatı altında toplamak için kısa zaman önce kurulan Kocaeli Bilişimciler Platformu, 3. toplantılarını gerçekleştirdi. Başiskele Soğuk Su Tesisleri`nde yapılan kahvaltılı toplantıya platform yönetiminden Oğuzhan Göksu ev sahipliği yaparken, platform başkanı Hüseyin Çit, Büyükşehir Strateji Araştırma Ve Geliştirme Daire Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Başiskele Belediye Başkan Yardımcıları Faik Akyol ve Köksal Ayabakan ile çok sayıda bilişimci katıldı.
 

AMAÇ KATKI SAĞLAMAK
Açılış konuşmasını yapan Oğuzhan Göksu, ışık hızıyla ilerleyen teknolojiye ayak uydurmak zorunda olduklarını ifade ederek, tüm bilişimcileri aynı çatı altında toplayarak daha başarılı olduklarını dile getirdi. Platformun yalnızca kendi kurumlarına değil, Kocaeli bilişim dünyasına katkı sağlamak için kurulduğunu da ifade eden Başiskele Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Göksu,  “Başta başkanımız Hüseyin Ayaz olmak üzere, bu oluşuma destek veren belediye başkanlarımıza, kamu kurum ve iştiraklerin müdür ve amirlerine teşekkür ederim” dedi.
 

12 İLÇE PROGRAMDA
Daha sonra söz alan Köksal Ayabakan, dünyayı takip etmek için bilişim konusuna gereken her türlü desteği vereceklerini ifade ederken, platform başkanı Hüseyin Çit şunları kaydetti: “Çalışmalarımızı 12 ilçeyi de dikkate alarak yapıyoruz. Yeni projelerimizle başarılı olacağımıza inanıyorum. Amacımız vatandaşımıza daha iyi hizmet etmek” Büyükşehir Strateji Araştırma Ve Geliştirme Dairesi Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu ise çalışma yapan tüm bilişimcilere hem teşekkür etti hem de çalışmalarında başarılar diledi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ