KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Başiskele’de büyük açılış
Başiskele’de büyük açılış
Güncel
04 Eylül 2009 Cuma 13:10
  • 1450
  • 6

Başiskele’de büyük açılış

Başiskele’ye yeni bir yüz kazandıracak olan Akşamsettin Caddesi yarın hizmete açılacak. Bir buçuk aylık bir çalışmanın ürünü olan Akşamsettin’den ilk olarak mehteranlar geçecek

İLK MEHTERANLAR GEÇECEK
Başiskele Belediyesi tarafından yaklaşık bir buçuk aydır Serdar Mahallesi'nde çalışmaları sürdürülen Akşemsettin Caddesi'nin yarın akşam açılışı gerçekleştirilecek. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da katılacak. Mehteran takımı ve sema gösterileri ile renklenecek olan açılış programı iftardan önce başlayacak. Mehter takımının caddedeki yürüyüşüyle başlayan program iftar yemeği ile sürecek. Mehter takımının konserini takiben sema gösterisi yapılacak.

BİR BUÇUK AYDA TAMAMLANDI
Gösterilerin ardından protokol konuşmaları gerçekleştirilecek. Konuşmaların ardından Akşemsettin Caddesi'nin açılış kurdelesi kesilecek. Başiskele Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar yaklaşık bir buçuk ayda tamamlandı. Başkan Ayaz'ın örnek olarak gösterdiği Akşemsettin Caddesi'nin uzunluğu 420 metre, genişliği ise 15 metre. Caddeye bin 500 metre kare parke döşendi. Cadde üzerine ise bin 850 metre bordür döşendi. Yapılan istinat duvarlarına da 230 metre kare beton atıldı. 2,5 ton demirin döşendiği yol tamamen kendi sınırlarına çekildi.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ