KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Başiskele’de Ramazan bir başka yaşanıyor
Başiskele’de Ramazan bir başka yaşanıyor
Güncel
06 Eylül 2010 Pazartesi 12:54
  • 2025
  • 0

Başiskele’de Ramazan bir başka yaşanıyor

Başiskele Belediyesi’nin ‘Bir Başkadır Başiskele’de Ramazan’ etkinlikleri çerçevesinde dünya Kur’an-ı Kerim okuma birincileri Kadir Gecesi’nde vatandaşlara Kur’an ziyafeti çekti

Başiskele Belediyesi tarafından ‘Bir Başkadır Başiskele`de Ramazan` etkinliklerinin Kadir Gecesi özel programı önceki akşam kaymakamlık meydanında gerçekleştirildi. Teravih namazı sonrası yapılan programa 1988 - 1990 Kuran-ı Kerim dünya birincisi Remzi Er ve yine dünya Kuran-ı Kerim okuma birincilerinden Mehdi Adilikatıldı. Manevi ve huzur dolu geceye vatandaşlar da büyük ilgi gösterince meydan tıka basa doldu.
 

YOĞUN KATILIM
Kadir Gecesi özel programına Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, AKP Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, Başiskele Belediye Başkan Yardımcısı Köksal Ayabakan, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları da katıldı. İlk olarak gazeteci yazar Abdullah Altay söz aldı ardından mikrofonu Mehdi Adili`ye teslim etti. Okuduğu Kuran-ı Kerim ile adeta kulakların pasını silen Adili daha sonra yerini dünyaca ünlü imam Remzi Er`e bıraktı.
 

ÇİÇEK DAĞITTI
Binlerce kişinin katıldığı geceye 7`den 70`e ilgi vardı. Vatandaşlar da yapılan Kur`an ziyafetinde ünlü konuklarla geceyi idrak etti. Yaklaşık iki saat süren program, gazeteci Abdullah Altay tarafından okunan duayla son buldu. Başkan Hüseyin Ayaz,  konuklara teşekkür ederek, katımlılarından dolayı birer çiçek takdim etti. Gecenin sonunda ise vatandaşlara belediye tarafından çeşitli ikramlar yapıldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ