KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7117 TL
  • 6.4041 TL
  • 7.0848 TL
Kocaeli Zirve
Başiskele’de sağlık için grip ve tetanos aşısı
Başiskele’de sağlık için grip ve tetanos aşısı
Güncel
17 Ekim 2012 Çarşamba 09:59
  • 841
  • 0

Başiskele’de sağlık için grip ve tetanos aşısı

Başiskele Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü personele yönelik grip ve tetanos aşısı programına başladı

Başiskele Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü`nün “Sağlıklı İşçiler, Sağlıklı İşler” sloganıyla hayata geçirdiği personele yönelik grip ve tetanos aşısı programı başladı. Cuma gününe kadar sürecek aşı kampanyasının ilk günü yoğun katılımla Başiskele Belediyesi Karşıyaka Kültür Merkezi`nde gerçekleşti.

 
HER ŞEYDEN ÖNEMLİ
Personel sağlığına her zaman önem veren Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, “Sağlık her şeyden önemli. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de isteyen personelimize grip aşısı ve risk altındakilere de tetanos aşısı uyguluyoruz. Çünkü işçimizin sağılığını koruyan bu sağlık hizmetlerini çok önemsiyoruz” dedi.
 
EN DOĞRU ZAMAN
Sağlık İşleri Müdürü Uzm. Dr. Hilal Kuzucu Malçok ise mevsimlerin değişmesi ve havanın serinlemesiyle kapalı alanlarda geçirilen sürenin arttığını, bunun da grip vakalarının hızla yayılmasına neden olduğunu ifade ederek, “Yüksek ateş, halsizlik, kas ağrısı gibi belirtilerle ortaya çıkan grip, bildiğimiz gibi tehlikeli hatta ölümcül bir hastalıktır. Eylül sonu, ekim ayı başı grip aşısı için en doğru zamandır” diye konuştu. 
 
KANSER HASTALARI
Doktor Malçok önemli bir noktaya dikkat çekerek, “Günümüzde 65 yaş üzeri, müzmin hastalığı bulunanlar, diyabet, böbrek ve akciğer hastalığı olanlar, özellikle kanser hastaları bu dönemde mutlaka aşı yaptırmalıdır” dedi. Personele yönelik dört gün sürecek aşı kampanyası bugün Yuvacık Kültür Merkezi`nde yarın da Kullar Fen İşleri Garajı`nda devam edecek. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ