KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Başiskele’de üçlü açılış
Başiskele’de üçlü açılış
Güncel
02 Ekim 2009 Cuma 16:23
  • 1403
  • 3

Başiskele’de üçlü açılış

Başiskele Belediyesi tarafından Sahil Mahallesi’nde yapılan Belediye İrtibat ve Danışma Bürosu, muhtarlık hizmet binası ile Mevlana Çocuk Parkı hizmete girdi

Başiskele Belediyesi`nin hizmeti vatandaşın ayağına götürmek için başlattığı projelerden biri olan Belediye İrtibat ve Danışma Bürosu ile muhtarlık hizmet binasının ikincisi ve Mevlana Çocuk Parkı Sahil Mahallesi`nde düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış törenine Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, belediye başkan yardımcıları Abdullah Öztürk ve Faik Akyol, AKP Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, meclis üyeleri, muhtarlar, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Program Sahil Mahallesi Muhtarı Sabri Tezer`in konuşmasıyla başladı. Heyecanlı bir konuşma yapan muhtar Tezer, “Başkanımız mahallemize ne istediysem beni geri çevirmedi. Bu başkanla muhtarlık yapmaktan gurur duyuyorum” dedi.

KOLLAMIYORSAK NAMERDİZ
Muhtarın övgü dolu sözlerinin ardından kürsüye başkan Ayaz çıktı. Coşkulu bir konuşma yapan Ayaz, “Kısa süre içinde yeni bir açılışta daha sizlerle birlikte olmak bizim için gurur verici. Analarımız çocuklarını nasıl gözü gibi sakınır, kollarsa biz de Başiskele`yi öyle kolluyoruz. Başiskele`yi öyle kollamıyorsak namerdiz. Burası bizim için gerçekten kutsal” şeklinde konuştu. Ekibiyle birlikte sadece Başiskele`yi geliştirmek adına mesai harcadıklarını kaydeden Ayaz, “Bizim tek derdimiz Başiskele`de bir olmak, biri yaşatmaktır. Bir bizim inancımızdır. İnancımız bir, kıblemiz bir, Türklüğümüz bir. Bizim sizden tek bir farkımız var. Biz hizmetkar, siz efendisiniz. Size hizmet etmekten de gurur duyuyoruz” dedi.

SİZİN İÇİN ŞÜKREDİYORUM

Muhtarın övgü dolu sözleri üzerine bir örnekle konuşmasını sürdüren Ayaz, “Çöl bedevisi çok güzel kıza aşık olmuş ama kendi çirkinmiş. Evlenmişler. Kız bir sabah bedeviye ‘İkimiz de cennete gideceğiz` demiş. Bedevi bu müjdeyi neye göre verdiğini sorunca kız ‘Ben senin çirkinliğine sabrettiğim için, sen de benim güzelliğime şükrettiğin için cennete gideceğiz` demiş. Ben de sizin gibi güzel insanlarla olduğum için şükrediyorum” dedi. Sahil Mahallesi Muhtarı Sabri Tezer, hizmet binasının yapımı ve desteklerinden ötürü belediye başkanı Hüseyin Ayaz`a plaket takdim etti. Ardından açılış kurdelesi kesildi. Başkan Ayaz açılış kurdelesini ilçe başkanı Ustaoğlu, muhtar Tezel ve mahallenin büyüklerinden gazeteci Kemal Temel ve emekli kaptan Tahsin Bayraktar ile birlikte kesti.

BİNALARIN ÖZELLİKLERİ

Toplam 70 metrekare alan üzerine kurulu hizmet binalarının çevresi çitle kaplandı, gerekli peyzaj düzenlemesi yapıldı. Alana bir adet Osmanlı çeşmesi yerleştirildi. Hizmet binasının yanına zemini kauçuk kaplı çocuk oyun grupları ve fitness spor aletlerinden oluşan park yapıldı. İçerisinde lavabo ve mutfağı olan irtibat bürosunda, dönemlerinde emlak vergisi tahsilâtı yapılacak. Bunun yanı sıra İSU ve SEDAŞ veznelerinin açılması planlanıyor. İnternet üzerinden belediye ile bağlantısı bulunan irtibat büroları, vatandaşın işini önemli ölçürde kolaylaştıracak.


 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ