KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Başkan, canlarla buluştu
Başkan, canlarla buluştu
Güncel
18 Kasım 2012 Pazar 14:04
  • 947
  • 2

Başkan, canlarla buluştu

Başkan Karaosmanoğlu, Muharrem ayında Derince Cemevi’nin iftar yemeği ile cem erkanında bulunan canlarla bir araya geldi
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince İmam Hüseyin Cem ve Kültür Evi`ndeki iftar yemeğine konuk oldu. Çınarlı Cemevi`nde ise cem erkanına katıldı. Muharrem ayında canlarla bir araya gelen başkan Karaosmanoğlu, “Kerbela ortak acımızdır, ortak kederimizdir, ortak üzüntümüzdür” dedi.  
 
 
İFTARA KATILDI
Başkan Karaosmanoğlu, Derince İmam Hüseyin Cem ve Kültür Evi`nde düzenlenen Muharrem ayı iftarında canlarla bir araya geldi. Buradan Çınarlı Cemevi`ne geçen Karaosmanoğlu`na Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, AKP Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark, Büyükşehir Cemevleri Koordinatörü Mutlu Beyazgül ve kent konseyi genel sekreteri Gültekin Görüm eşlik etti. 
 

ZENGİNLİĞİMİZDİR

Cemevi`nde Aleviler`le birlikte sıraya girip, yemeğini alan ve iftar açan başkan Karaosmanoğlu, ardından düzenlenen cem erkanına da katıldı. Cemevi yöneticileri ve Aleviler, kendilerini böyle bir günde yalnız bırakmayan Karaosmanoğlu ile beraberindekilere teşekkür etti. “Farklılıklar zenginliğimizdir” diyen başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir olarak düzenledikleri ‘Sevgide Buluşalım` etkinliğiyle bunu ortaya koyduklarını ifade etti. 
 

BİRBİRİMİZİ SEVİYORUZ

Kerbela şehitlerini ve tüm şehitlerimizi rahmetle anan Karaosmanoğlu, “İnsanlık tarihi boyunca büyük acılar yaşanmıştır. Bu acıları yaşatan zalimler hep nefretle anılmıştır. Ama mazlumlar hep rahmetle yad edilmiştir. Biz ise iyi işler yapmaya, çalışmaya, hizmet etmeye devam etmeliyiz. Hz. Ali`nin, Hz. Hüseyin`in, Hz. Hasan`ın bize öğrettiği budur. Kerbela acısı hepimizin acısıdır. Sizin bir kardeşiniz olarak, samimi ve içten bir şekilde yanınızdayız. Biz biriz ve birbirimizi seviyoruz” şeklinde konuştu. 
 

ŞEHİTLERİ ANDILAR

Derince İmam Hüseyin Cemevi`ndeki iftar yemeğinin ardından Çınarlıdere Cemevi`nde cem erkanına geçildi. Burada Kerbela olayı ve Muharrem orucu anlatıldı. Kur`an tilavetinin ardından okunan deyişler ve mersiyeler eşliğinde Kerbela`da şehit edilen Hz. Hüseyin, ailesi ve beraberindekiler, gözyaşlarıyla anıldı.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ