KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Başkan, İzmit’in çınarlarını kırmadı
Başkan, İzmit’in çınarlarını kırmadı
Güncel
02 Aralık 2009 Çarşamba 14:09
  • 777
  • 0

Başkan, İzmit’in çınarlarını kırmadı

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, hemşehri derneklerini aynı çatı altında toplayacaklarını söyledi

Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, kendisini ziyaret eden İzmitliler Derneği`nin isteğine kayıtsız kalmadı. Başkan kendisinden yer talebinde bulunan İzmitliler Derneği üyelerine Kocaeli`deki hemşeri derneklerini aynı çatı altında toplayacak, içinde bürolar ve toplantı odalarının bulunduğu merkezler oluşturmayı planladıklarını kaydetti.
 

DERNEK YÖNETİMİ
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli İzmitliler Derneği Başkanı Alpay Poyraz ile yönetimini ağırladığı ziyarette, İzmit`in çınarlarıyla geçmişe bir yolculuk yaparak, kentin eski günlerini yad etti. İzmitliler Derneği yönetimi, artık yetersiz kalan dernek merkezini, daha uygun bir yere taşımak istediklerini söyledi.
 

HATIRALAR CANLANDI
İzmitliler Derneği Başkanı Alpay Poyraz ile genel sekreter Sedat Küçük ve dernek yöneticileri Hayrettin Ulusoy, Turgut Kayı, Savaş Poyraz, Ümit Çeviren, Ferruh Öven, Zeynel Başlak, İskender Gül, Cemal Akdoğan ve Nurettin Başol, başkan Karaosmanoğlu`na konuk oldu. İzmitliler`in bir araya geldiği ziyarette anılar tazelendi, hatıralar canlandı.
 

DOSTLUĞUNUZA GÜVENİYORUZ
İzmit`in eski günlerinin anıldığı ziyarette dernek başkanı Poyraz ile İzmitliler, “Derneğimiz bir hemşehri derneğinden çok, kültür derneği özelliği taşıyor. Öğrencilere burs verme çalışmalarımız da var. Dernek binamız artık yetersiz kaldığı için, yeni bir yer arayışına girdik. Bir İzmitli olarak, sizin dostluğunuza güveniyoruz. Dernek üyelerimizin bir araya geleceği, sohbet ederek, günün yorgunluğunu atacağı daha uygun bir dernek merkezi için çalışmalarımız devam ediyor” açıklamasını yaptı.
 

DERNEK MERKEZLERİ PROJESİ
Ortak hatıraların dile geldiği buluşmadan duyduğu memnuniyeti ifade eden başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli`de çok sayıda hemşehri derneğimiz var. İzmitliler Derneği de, önde gelen derneklerimizden birisi. Kocaeli`deki hemşehri derneklerini aynı çatı altında toplayacak, İzmit`te ve Gebze`de birer merkez projemiz var. Burada derneklerimizin odaları ve toplantı salonları bulunacak. Ziyaretiniz beni çok memnun etti. Sizlerle beraber geçmiş günlere bir yolculuk yaptık” ifadesini kullandı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ