KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Başkan Karadeniz’den yılbaşı ‘alkol’ uyarısı
Başkan Karadeniz’den yılbaşı ‘alkol’ uyarısı
Güncel
16 Aralık 2011 Cuma 17:32
  • 1926
  • 0

Başkan Karadeniz’den yılbaşı ‘alkol’ uyarısı

Körfez Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Karadeniz, yaklaşan yılbaşı nedeniyle sürücüleri alkollüyken araç kullanmamaları konusunda uyardı

Yılbaşı gecesi alkol alacak olan vatandaşların 24 saat süreyle hizmet verecek olan taksi duraklarından faydalanmalarını öneren Körfez Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Karadeniz, kazasız bir yılbaşı diledi. Trafiğe çıkılırken toplu taşıma araçlarının tercih edilmesinin daha doğru olduğunu da belirten Karadeniz, “Yılbaşı gecesi yoğun alkol tüketimi vahim sonuçlara neden olmasın. Yeni yıla mutlu ve huzurlu girmek istiyorsanız alkollüyken araç kullanmayın” dedi.

 

 

TEDBİRLERE UYUN
Karadeniz, “2008 yılında sadece alkollüyken araç kullanan 133 bin 757 kişinin sürücü belgesine el konuldu. Alkol tüketiminin yoğunlaştığı yılbaşı gecesi olabilecek kazalara yönelik alınan tedbirlere uyulmalıdır. Taksi duraklarımız 24 saat açık olacak. Alkol alan sürücüler mutlaka taksi duraklarından yararlansın. Ayrıca il ve ilçe emniyet müdürlükleri tarafından alınan tedbirlere harfiyen uyarak gerektiğinde yetkilerden yardım talebinde bulunsunlar. Yeni yıla üzülmeden, mutlu ve huzurlu girmek için bu kurallara mutlaka uyulmalı” diye konuştu. 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ