KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Başkan Pehlivan, hacılarla buluştu
Başkan Pehlivan, hacılarla buluştu
Güncel
29 Aralık 2012 Cumartesi 11:39
  • 905
  • 1

Başkan Pehlivan, hacılarla buluştu

Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, bu yıl hac vazifesini yerine getirerek, hayatlarında yeni bir sayfa açan tüm hacılarla yemekte bir araya geldi

Körfez Belediyesi, ilçedeki hac görevlerini yerine getiren Körfezli bay ve bayan hacıları Yarımca Kültür Merkezi`nde verdiği yemekli programda bir araya getirdi. Merkez cami imam hatibi Orhan Tuna`nın Kuran tilavetiyle başlayan program daha sonra Ramazan Zor ile ekibinin okuduğu ilahiler ve getirdiği salavatlar eşliğinde yenilen yemeğin ardından, sema gösterisiyle devam etti. 

 
İLGİ GÖSTERDİLER
Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan`ın ev sahipliği yaptığı yemeğe; AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopcu, Körfez Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, AKP Körfez İlçe Başkanı Engin Koyun, Körfez Müftü Vekili Servet Yalçın, belediye başkan yardımcıları Selattin Kabadayıoğlu, İsa Taş, Musa Yüksel, YARPAŞ Genel Müdürü İsmail Baran, meclis üyeleri, ilçede görev yapan imam hatipler, muhtarlar ile bay ve bayan hacılar katıldı.
 
ALLAH KABUL ETSİN!
Hacıların sağlıklı bir şekilde kutsal topraklara gidip dönmelerinden büyük mutluluk duyduğunu yaptığı konuşmada belirten başkan Pehlivan, davetlerini kırmayarak yemeğe katılan bütün hacılara teşekkür ederek şunları kaydetti: “Öncelikle haccınızın kabul olmasını diliyorum. Bugün burada gönül soframızda sizlerle bir aradayız. Bu yemeği sizlerin onuruna tertip ettik.
 
ŞEREF VERDİNİZ
Sizler de katılarak şeref verdiniz. Kutsal topraklardan aldığınız feyzi ve bereketi aileniz, sevdikleriniz ve çevrenizdeki insanlarla birlikte en iyi şekilde paylaşmanız ümidiyle haccınızın hayırlara vesile olmasını Yüce Allah`tan temenni ediyorum. Allah gidemeyenlere de bu görevi yerine getirmeyi nasip etsin.” 
 
KUR`AN HEDİYE ETTİ
AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopcu, yaptığı kısa selamlama konuşmasında hac vazifesini yerine getirerek geri dönen Körfezli hacıları tebrik edip, ömürlerinin bundan sonraki kısmının sağlık ve esenlik içinde geçmesi temennisinde bulundu. Programın sonunda yemeğe katılan hacılara başkan Pehlivan tarafından Kur`an-ı Kerim hediye edildi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ