KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Polisler sergi açtı
Polisler sergi açtı
Güncel
07 Nisan 2010 Çarşamba 17:50
  • 886
  • 0

Polisler sergi açtı

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, Türk Polis Teşkilatı’nın 165. kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında Yunus Emre Kültür Merkezi’nde sergi açtı

Türk Polis Teşkilatı`nın 165. kuruluş yıldönümü çerçevesinde Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nün aktiviteleri devam ediyor. Polis ekipleri okullara ziyaretlerde bulunarak öğrencilere polisliği anlattı. Okul ziyaretlerinin ardından ise Yunus Emre Kültür Merkezi`nde “Polis sergisinin” açılışı yapıldı. Açılışa Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, şube müdürleri, müdür  yardımcıları, görevli polisler ve öğrenciler katıldı. Açılış kurdelesini Gökhan Sözer ve Yusuf Çalkavur birlikte kesti.

ÖĞRENCİLER HEYECANLIYDI
Kurdele kesiminin ardından Toplum Destekli Polislik, Bilgi İşlem, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit, Özel Harekat, Muharebe Elektronik, Çevik Kuvvet, Önleyici Hizmetler, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlükleri`nin  kullandığı araç ve malzemelerden oluşan sergi gezildi. Protokolun sergiyi gezmesinin ardından ise Ford Otosan İlköğretim Okulu ve Albay İbrahim Karaoğlan İlköğretim Okulu öğrencileri sergiyi büyük bir heyecanla gezdi.

9 NİSAN`A KADAR AÇIK
Sergi 9 Nisan Cuma gününe kadar 09.30 ile 17.30 saatleri arasında açık kalacak. İl Emniyet Müdürlüğü`nün 165. yıl kutlama programı kapsamındabugün 13.30`da Polis Evi`nde şehit aileleriyle bir araya gelinerek yemek yenilecek. Saat 15.00`te şehitlik ziyaret edilecek. Son olarak da 16.00`da Fevziye Camii`nde mevlit okutulacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ