KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Başkan: Kocaelispor konusunda pes ettim
Başkan: Kocaelispor konusunda pes ettim
Güncel
17 Eylül 2010 Cuma 16:46
  • 4804
  • 5

Başkan: Kocaelispor konusunda pes ettim

Mecliste konuşan Karaosmanoğlu, Kocaelispor konusunda pes ettiğini söyledi, ‘Bana bir daha böyle şeyler sormayın’ dedi

Büyükşehir Belediye Meclisi`nin eylül ayı toplantısı yapıldı. İbrahim Karaosmanoğlu başkanlığında yapılan toplantı sakin geçti. Toplantıda Karaosmanoğlu`nun cevaplaması istemiyle CHP`li meclis üyeleri 9, SP`li meclis üyeleri ise bir önerge verdi. Toplam 95 gündem maddesi görüşüldü ve maddelerin önemli bölümü oy birliği, bir kısmı ise oy çokluğuyla ilgili komisyonlara havale edildi.
 

YILDIRIM ALEMDAR`LA OTURDU
AKP ve CHP`li meclis üyelerinin verdiği ortak önergede Pakistan`a yardım yapılması kararı alındı. Oy birliğiyle alınan kararda meclis üyeleri bir oturumluk huzur haklarını Pakistan`a bağışlama kararı aldı. AKP`ye geçtikten sonra ilk kez AKP`li meclis üyesi sıfatıyla meclise gelen Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ise, AKP`li grubun içinde Aziz Alemdar`ın yanında oturdu.
 

KARAOSMANOĞLU CEVAPLADI
Meclis üyeleri ekim ayında Suriye`ye kültürel bir gezi yapma kararı da aldı. CHP`li üyeler geziye katılmayacağını bildirdi. CHP Grup Başkan Vekili Fahri Örengül ve SP`li meclis üyeleri, Kandıra Safalı-Bağırganlı Köyü arasındaki yol sorunu, Kandıra Akınca Köyü`nde aksayan belediye hizmetlerinin de içinde yer aldığı 10 soru önergesi sundu. Karaosmanoğlu, verilen soru önergelerini tek tek yanıtladı.
 

MAHKEMELERDEN ŞİKAYETÇİYİM
Karaosmanoğlu ardından en büyük sıkıntıyı mahkemelerden duyduğunu söyledi. Yargının yürütmenin önüne geçmemesi gerektiğini vurgulayan Karaosmanoğlu şunları kaydetti; “Ulaşım konusunda hakim karşısına çıktım. Biz bir karar aldık. Küçük minibüsleri büyüttük. Bu doğru bir uygulamaydı. Ama mahkeme aldığı kararla minibüsleri yeniden küçültme kararı aldı.
 

TALEP BAŞİSKELE`DEN
Ben şahsen ailemin o küçük ve köhne minibüslerden seyahat etmesini istemem. Halkımın da seyahat etmesini istemem. Biz halk için doğru kararlar alıyoruz ama ne yazık ki yargı buna müsaade etmiyor böyle bir uygulama olmaması lazım.”Daha sonra Atayurt Okulu`nun binasının satın alınıp Milli Eğitime tahsis ettiklerini doğruladı. Talebin Başiskele Belediyesi`nden geldiğini söyledi.
 

EĞİTİM KONUSUNDA ACIMIYORUM
Karaosmanoğlu, “Başiskele`de okul sorunu vardı. 2 milyon 600 bin TL`ye Atayurt`un iki binasını satın aldık. Çok da ucuza geldi. 9.5 dönümlük bir alana sahip. Bu binalardan birinde Anadolu öğretmen lisesi, diğer binasında ise imam hatip lisesi yapılacak. Eğitime önemli katkılarımız olacak. Diğer ilçelerimizde de benzer eğitim eksikliklerini gidermek için kolları sıvayacağız. Eğitim konusunda acımıyorum” dedi.
 

KOCAELİSPOR KONUSUNDA PES ETTİM
Toplantıda Karaosmanoğlu`na Kocaelispor`un son durumu da soruldu. Karaosmanoğlu, “Ben, Kocaelispor konusunda pes ettim. Ama Gölcük, Darıca, Körfez kulüpleri çok iyi gidiyor. Dün adamın biri İzmir`den bir bavul dolusu para getirmiş. Muammer ile birlikte yanıma gelerek manevi destek istediler. Benden maddi bir şey istemeyin dedim. İnşallah Kulübü bataklıktan kurtarır” diye cevap verdi.
 

ESNAF AĞLAMASIN, PROJE ÜRETSİN
CHP`li meclis üyesi Şaban Sarıgülle ise kentin bütün sorunları üzerinde konuşulduğunu fakat esnafın sorunlarından hiç söz edilmediğini belirterek, çözüm üretilmesini istedi. Bunun üzerine sözü ilk İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan aldı. Doğan, AVM`lerin kurulmaması için kent esnafının hiçbir çaba göstermediğini, proje üretemediklerini ve ellerini taşın altına hiç koymadıklarını söyledi.
 

ESNAF PROJE ÜRETSİN
AVM`lerin kentin yararına olduğunu söyleyen Doğan, “Önce kentin küçük esnafı ne isteyeceğini bize anlatmalı, proje getirmelidir” şeklinde konuştu. Doğan`ın bu sert eleştirisini İbrahim Karaosmanoğlu, biraz yumuşatarak, “Kent esnafımızın tabi ki yanında olacağız ama proje üretin, dayanışma içinde olun. Ne yazık ki kent esnafımız çok dağınık” diye konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ