KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Başkandan önemli imza
Başkandan önemli imza
Güncel
08 Aralık 2011 Perşembe 15:21
  • 1056
  • 1

Başkandan önemli imza

Başkan Karaosmanoğlu, kadına karşı şiddeti önlemeye yönelik TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu tarafından hazırlanan bildirgeyi imzaladı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da, kadına yönelik şiddete karşı ‘`Biz de varız`` dedi. Başkan Karaosmanoğlu, ilk imzayı Başbakan Erdoğan`ın attığı kampanyaya destek vererek, ‘`Kadına şiddete, ben de şiddetle karşıyım`` ifadesini kullandı.
 

BAŞKAN BİLDİRGEYİ İMZALADI
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu ortaklığında başlatılan ‘`Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Bildirgesi‘`ne bir destek de Başkan Karaosmanoğlu`ndan geldi. Başkan Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Sibel Gönül tarafından kendisine gönderilen metni imzalayarak, ‘`Kadına karşı uygulanan şiddetle mücadelede biz de varız`` mesajını iletti.
 

İLK İMZAYI BAŞBAKAN ATMIŞTI
Hazırlanan bildirgeye düzenlenen bir törenle ilk imzayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan atmış, “Bu kampanya süratle genişleyerek tüm ülkemizde yayılacaktır. Ben imzamı attım hayırlı olsun” ifadesini kullanmıştı. Başkan Karaosmanoğlu da, bildirgeyi imzalayarak bu çalışmaya destek verdi.

 
BİLDİRGENİN TAM METNİ   
Hazırlanan bildirgede ise şu ifadeler yer alıyor; “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma Günü`nde biz erkekler olarak; kadına yönelik her türlü şiddetin acı ve ıstırap veren, yaşam hakkını tehdit eden, temel bir insan hakkı ihlali olduğuna, toplumu derinden yaralayıp zayıflattığına, aile birliğini zedeleyip anne ve çocuk sağlığını bozan son derece önemli bir halk sağlığı sorunu olduğuna, kadına yönelik şiddetin katı töre, gelenek gibi hiçbir gerekçeyle asla meşrulaştırılamayacağına inanıyoruz. Hayat arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, annemiz,geleceğimizi emanet ettiğimiz evlatlarımız, kadınlar bu toplumun yarısını oluşturan erkeklerle aynı haklara sahip bireylerdir. Bu nedenle kadına yönelik şiddete ortak olmayacağız, seyirci kalmayacağız. Kadına yönelik şiddete son vermek için el ele verelim. Kadına karşı şiddetle mücadelede erkekler olarak üzerimize düşen görevi yapmak üzere kararlıyız, biz de varız.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ