KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
Başörtüsüne özgürlük yürüyüşü
Başörtüsüne özgürlük yürüyüşü
Güncel
09 Nisan 2010 Cuma 16:08
  • 1139
  • 11

Başörtüsüne özgürlük yürüyüşü

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekküllerini oluşturan 40 yakın dernek nisan ayı toplantısında bir yürüyüş düzenleme kararı aldı.

Kocaeli İnanç Özgürlüğü Platformu tarafından her hafta cumartesi günü Sabri Yalım Parkı`nda yapılan  “Başörtüne Özgürlük” isteminin 17 Nisan 2010 tarihinde 5. yılını doldurması nedeniyle aynı gün bir yürüyüş yapılması kararlaştırıldı. Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu, 17 Nisan Cumartesi günü saat 13.30`da Merkez Bankası önünden yola çıkacak, yeni sivil bir Anayasa hazırlanması ve  başörtüsü yasağının kalkması için yürüyecek.

HERKES DAVETLİ
Platform adına bir açıklama yapan dönem başkanı ve  Anadolu Gençlik Derneği Kocaeli Şube Başkanı Ahmet Özen, “Başörtüsüne her alanda özgürlük taleplerinin görmezden gelindiği bir ortamda susmayacağız, geri adım atmayacağız, mazlum insanların hakkını haykırmaya devam edeceğiz. Tüm duyarlı sivil toplum kuruluşlarını, siyasi parti temsilcilerini ve halkımızı bize destek olmaya çağırıyoruz. Yürüyüşümüze tüm Türkiye`yi davet ediyoruz” dedi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ