KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7117 TL
  • 6.4041 TL
  • 7.0848 TL
Kocaeli Zirve
Baştopçu meclisi karıştırdı
Baştopçu meclisi karıştırdı
Güncel
06 Kasım 2010 Cumartesi 10:13
  • 4316
  • 13

Baştopçu meclisi karıştırdı

Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşmeler sırasında AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu komisyonu karıştırdı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Savunma Bakanlığı ile Savunma Sanayi Müsteşarlığı bütçelerinin görüşülmesi AK Parti Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu, ´´Gördüğüm kadarıyla muhalefetteki arkadaşlarımız bizim 8,5 yıldır yaptığımız hiçbir şeyi beğenmiyorlar. ´Sizin yaptığınız her şey yanlış bu ülkeye bir çivi bile çakmadınız´ demeye getiriyorlar´´ dedi. ´´99 yanlışımızın yanında bir tane doğrumuzu söylemezseniz bu inandırıcı olmuyor´´ diyen Baştopçu, milletin AKP´nin yaptıklarının kıymetini bildiğini, bunu da her seçimde gösterdiğini söyledi.
 

FIKRA ANLATTI, OLANLAR OLDU
Baştopçu daha sonra, bir fıkra anlatarak, ´´Temel ile Dursun ava çıkmışlar, Dursun Temel´e sormuş; ´ateş ederken sadece tek gözümüzü kapatıyoruz iki gözümüzü de kapatsak olmaz mı´ diye sormuş. Temel de, ´Ula salak iki gözümüzü de kapatırsak bir şey göremeyiz´ diye yanıt vermiş´´ dedi. Fıkranın ardından ayağa kalkan CHP Malatya Milletvekili Aslanoğlu, ´´Sen ne demek istiyorsun bizi salak yerine mi koyuyorsun´´ diye tepki gösterdi. MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal da Baştopçu´ya, ´´Biraz önce nezaket dersi veriyordun. Biz salak mıyız yani´´ diye sordu.
 

“ANLATMAZSAN DELİKANLI DEĞİLSİN”
Aslanoğlu´nun, ´´Ben de sana bir fıkra anlatırım görürsün´´ sözleri üzerine Baştopçu, ´´Anlat, anlatmazsan delikanlı değilsin´´ karşılığını verdi. Milletvekilleri, Komisyon Başkanı Mustafa Açıkalın´ı, olaylara müdahalede yetersiz kaldığı gerekçesiyle eleştirdiler. Açıkalın, tartışmanın sürmesi üzerine toplantıya 10 dakika ara verdi. Aranın ardından tekrar söz alan Baştopçu, ´´Eğer fıkra maksadını aştıysa, ben fıkramı geri alıyorum. Amacım hiç kimseyi rencide etmek değildi. Bunu diğer arkadaşlarımız da biliyorlar´´ dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ