KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Baştopçu tembelliği bırakmıyor
Baştopçu tembelliği bırakmıyor
Güncel
12 Kasım 2012 Pazartesi 14:29
  • 3761
  • 9

Baştopçu tembelliği bırakmıyor

Demokrat Parti’nin TBMM İzleme Grubunun hazırladığı ‘Milletvekilleri Performans Raporu’ vekillerin performans karnesini de ortaya çıkardı. Baştopçu tembellikte yine birinci oldu

Meclis dışındaki Demokrat Partinin TBMM İzleme Grubunun hazırladığı Milletvekilleri Performans Raporu Kocaelili vekillerin performans karnesini de ortaya çıkardı. 'Milletvekilleri Performans Raporu'nu geçtiğimiz gün resmi internet sitesinden yayınlayan DP`nin raporuna göre MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan 248 yazılı soru önergesi ile başı çekerken, AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu ‘sıfırcılar` arasında yer aldı.

 
İKTİDAR VEKİLLERİN ÖNERGESİ YOK
Rapor, ilk imza sahibi olduğu kanun teklifleri, sahibi olduğu sözlü soru önergeleri, sahibi olduğu yazılı soru önergeleri, ilk imza sahibi olduğu meclis araştırma önergeleri, yerinden alınan kısa sözler dâhil genel kurul konuşmaları ve seçildiği ille ilgili önerge ve genel kurul konuşmaları başlıkları altında yapıldı. Yapılan araştırmada en çok dikkat çeken unsur ise iktidar milletvekillerinin hiç yazılı ya da sözlü önergelerinin bulunmaması.
 
EN ÇOK ÖNERGE TÜRKKAN`DAN
Milletvekillerinin ilk imzası bulunan tekliflere bakıldığında MHP Milletvekili Lütfü Türkkan`ın 4, CHP Milletvekili Haydar Akar`ın 2, Hurşit Güneş`in 1, AKP milletvekili Azize Sibel Gönül`ün 1 kanun teklifi bulunuyor. Yazılı soru önergelerinde MHP Milletvekili Lütfü Türkkan 218 önerge ile en çok önerge sunan Kocaeli milletvekili olma unvanını korurken, CHP Milletvekili Haydar Akar 42 önerge ile 2. sırada yer alıyor. CHP milletvekilleri Hurşit Güneş`in 13, Mehmet Hilal Kaplan`ın ise 12 önergesi bulunuyor. Milletvekillerinin ilk imzaları olan meclis araştırma önergelerine bakıldığında CHP Milletvekili Haydar Akar`ın 6, CHP Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan ile MHP Milletvekili Lütfü Türkkan`ın 3, AKP Milletvekili Azize Sibel Gönül ve CHP Milletvekili Hurşit Güneş`in 1 meclis araştırma önergesi bulunuyor.
 
EN ÇOK KONUŞAN AKAR
Milletvekillerinin yerlerinden aldıkları kısa sözler de dahil olmak üzere genel kurul konuşmaları değerlendirildiğinde CHP milletvekili Haydar Akar 70 genel kurul konuşması ile MHP Milletvekili Lütfü Türkkan`ı geride bırakıyor. Türkkan 50, CHP Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan 29, AKP Milletvekili Fikri Işık 12, CHP Milletvekili Hurşit Güneş 9, AKP Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül ve İlyas Şeker 3, CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur ve AKP Milletvekili Zeki Aygün`ün 1 genel kurul konuşması bulunuyor. AKP Milletvekili Muzaffer Baştopçu ise her dalda sıfır çekiyor.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ