KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8316 TL
  • 6.5108 TL
  • 7.5663 TL
Kocaeli Zirve
Batı Trakyalılar doyasıya eğlendi
Batı Trakyalılar doyasıya eğlendi
Güncel
18 Aralık 2011 Pazar 14:24
  • 1198
  • 0

Batı Trakyalılar doyasıya eğlendi

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi tarafından Şehir Restaurant’ta düzenlenen geleneksel kaynaşma gecesi, renkli görüntülere sahne oldu

Kentimizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği,  Şehir Restaurant`ta kaynaşma gecesi düzenledi. Dernek başkanı Sabri Mutlu`nun ev sahipliğinde gerçekleşen geceye katılan üyeler, doyasıya eğlendi. Samimi bir atmosferde geçen geceye genel başkan Burhanettin Hakgüder, teşkilat başkanı Ahmet Koç, eski genel başkan Selahattin Yıldız ve CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan da katıldı.
 

 

 

GURUR DUYUYORUZ
Gecede kısa bir konuşma yapan Mutlu, tüm üyelere teşekkür etti. Ardından söz alan Hakgüder ise, derneğin 1946 yılından bu yana birçok ilke imza attığını ifade etti. Hakgüder, “Batı Trakya Türkleri, Lozan Anlaşması'nın ardından baskılar nedeniyle dünyanın dört bir yanına dağıldı. Bu nedenle 750 bin Batı Trakya Türk`ü, Türkiye'de yaşamayı tercih etti. Onlar, burada yaşamaktan onur ve gurur duyuyor” dedi.
 

 

 

PLAKETLER VERİLDİ
Hakgüder, “Temel hak ve özgürlükler esirgenmediği sürece bizim kimseyle kavgamız ve mücadelemiz olmaz” diye konuştu. Hakgüder, derneğe emeği geçen işadamlarından Şerif Ünal`a verilmek üzere Cihat Uçar`a plaket takdim etti. 30 Mayıs 2010 tarihinde yapılan derneğin açılış törenine katılan eski genel başkan Erol Keşifoğlu`na hazırlanan plaket ise yine eski genel başkanlardan Taner Mustafaoğlu`na verildi.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ