KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Baydemir'den küfürlü cevap
Baydemir'den küfürlü cevap
Güncel
24 Aralık 2009 Perşembe 17:15
  • 1447
  • 13

Baydemir'den küfürlü cevap

Osman Baydemir, gözaltına alınan belediye başkanları ile ilgili açıklama yaparken küfretti.

Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir ve eski DTP milletvekilleri, gözaltına alınan belediye başkanları ilgili açıklama yaparken küfretti.

Barış ve Demokrasi Partisi, gözaltına alınan belediye başkanları için eylem çağrısı yaptı. Baydemir ise küfürlü bir açıklama yaptı.

Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir ve eski DTP milletvekilleri, gözaltına alınan belediye başkanları ilgili açıklama yaptı. Baydemir kendilerini şahin ve güvercin olarak ayıranlara "Has..tirin" diye seslendi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, ''Tasfiye süreci bu şekilde devam ederse çok açık ve net söylüyoruz, gün gelecek elinizi uzatacağınız tek bir insan bulamayacaksınız'' dedi.

Baydemir, Diyarbakır'ın da aralarında bulunduğu 11 ilde düzenlenen KCK operasyonunda gözaltına alınan belediye başkanları ve partililer ile ilgili, Demokrasi ve Barış Partisi (DBP) Diyarbakır İl Başkanlığı önünde basın açıklaması yaptı.

Baydemir, aylardır ülkede bir projenin, olduğundan farklı gösterilmeye halkın kandırılmaya çalışıldığını savundu. Baydemir, şöyle dedi:

''TBMM'de sözüm ona Cumhuriyet tarihinde ilk defa Kürt sorunu ve açılım tartışma konusu yapılmıştı. Aradan tam bir ay geçmeden DTP tasfiye edildi. Milletvekillerimizin milletvekiliği düşürüldü.

Daha dün 98 belediye başkanımız ve 10 il genel başkanımız demokratik siyasete ısrarın ifadesi olarak Barış ve Demokrasi Partisi'ne geçiş yaptılar.

Parlamento grubumuz bir kez daha, ama bir kez daha umut kırıntısı olsa bile umuda sahip çıkma adına sineyi parlamentoya döndü. Hemen akabinde siz aralarında 16'sı geçmiş dönem ve şu anda belediye başkanı dahil olmak üzere 80'e yakın politikacı arkadaşımızı yerel yönetimlerde hizmet yürüten arkadaşlarımızı tasfiye etmek amacıyla gözaltına alıyorsunuz.

Tasfiye süreci bu şekilde devam ederse çok açık ve net söylüyoruz, gün gelecek elinizi uzatacağınız tek bir insan bulamayacaksınız, bunu yapmayın? Yazıktır, günahtır bunu yapmayın.''

''Sadece ve sadece bir endişemiz var o da, 30 yıllık savaşın, çatışmanın deneyiminden hareketle, bundan böyle bedeli çocuklarımıza, gençlerimize, annelere ödetmeme kaygımız endişemiz var, başka bir endişemiz yok'' diyen Baydemir, yarın Adliye'nin önünde toplanacaklarını bildirdi.

Baydemir, sözlerine şöyle devam etti:

''Elbette ki sözümüzü daha tüketmedik ve sözün tükenmemesi için lütfen akıllı davranın. Akıllı davarının ki söz tükenmesin. Hem ulusal düzlemde, hem de uluslararası düzlemde demokratik çerçevede, meşru çerçevede başta biz seçilmişler olmak üzere ve en önde olmak üzere, her türlü hakkımızın kullanılacağından hiç bir kimsenin şüphesi olmasın. Bir kez daha hükümete ve devlet aklına bir mesajımız var, bizi şahin ve güvercin diye ayırmayın.''

Baydemir, konuşmasında küfürlü sözler de sarf etti.

Kapatılan DTP'nin eski Diyarbakır milletvekili Gültan Kışanak da ''Türkiye demokrasi güçlerine ve Türkiye kamuoyuna seslenmek istiyorum. Eğer bir provokasyon arıyorsanız, bunu bugün bu belediye başkanlarımızı gözaltına alma emri verenlerde arayın'' diye konuştu.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ