KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Bayındırlık İl Müdürlüğü'nde neler oluyor?
Bayındırlık İl Müdürlüğü'nde neler oluyor?
Güncel
25 Aralık 2009 Cuma 08:52
  • 3162
  • 34

Bayındırlık İl Müdürlüğü'nde neler oluyor?

AKP’nin iktidara geldiği yıllarda görevden aldığı ilk bürokratlardan biri Sivas’ta Bayındırlık İl Müdürlüğü görevini yürüten Süleyman Tüyer’di.

Erdal Ata`nın Kocaeli Valisi olduğu dönemde ilimize geçici görevle gönderilen Süleyman Tüyer, Vali Ata`nın da Sivaslı olması nedeniyle korundu kollandı ve bir şekilde ne yapılıp edildi Kocaeli`ye Bayındırlık İl Müdürü olarak atandı.
Ama Süleyman Tüyer`den inanılmaz şikayet var.
Müdürlükte çalışan yaklaşık 100 personelin hangisine gidip sorsanız Süleyman Tüyer hakkında olumsuz konuşur.
Hatta daha da ileri gidelim Süleyman Tüyer`in Ankara`da bağlı bulunduğu bakanlıktaki bürokratlara soralım hepsi de aynı şeyi söyler.
Örneğin Afet İşleri Genel Müdürü`ne telefon açıp ‘Süleyman Tüyer nasıl birisi?` diye sorsanız size hemen cevabını verir.
Bütün müteahhitlere ve dairede çalışan herkese ‘hırsız` gözüyle bakan Süleyman Tüyer`in son icraatı ise gerçekten çok ilginç.
Hepimizin bildiği gibi bütün illerde Afet İşleri Müdürlüğü adı altında bir müdürlük vardı. Bu müdürlükler Bayındırlık ve İskan Bakanlığı`na bağlıydı.
Geçtiğimiz günlerde yapılan bir değişiklikle Afet İşleri Müdürlüğü Sivil Savunma Müdürlüğü ile birleşti ve Bayındırlık Bakanlığı`ndan alınarak direk başbakanlığa bağlandı.
Yeni ismi de Sivil Savunma Acil Durum Müdürlüğü oldu. İlimizde de bu yeni birimin başına Sivil Savunma Müdürü Osman Sarıoğlu getirildi ve ünvanı da Sivil Savunma Acil Durum Müdürü oldu.
Bu yeni müdürlük kurulurken bakanlık Afet Acil Durum yönetmeliği yayınlayarak Bayındırlık İl Müdürlüğü`nde afetle ilgili çalışan bütün personelin yeni kurulan bu müdürlüğe aktarılmasını istedi.
Çünkü Bayındırlık İl Müdürlüğü`nde özellikle 17 Ağustos depreminden sonra bu işleri takip eden ve tecrübe kazanmış elemanlar vardı.
Orta hasarlı binaları, EYY ve hasar tespiti ile hak sahipliği işlerini on yıldır takip ediyordu bu elemanlar.
İşte bu elemanların evraklarla birlikte yeni kurulan müdürlüğe gönderilmesi gerekiyordu.
Ama Bayındırlık İl Müdürü Süleyman Tüyer yine yapacağını yapmış ve bu işlerle hiç alakası olmayan kişileri göndermiş yeni kurulan Sivil Savunma Acil Durum Müdürlüğü`ne.
İşleri bilen, tecrübeli elemanları ise anlamsız bir şekilde Bayındırlık İl Müdürlüğü`nde tutmuş.
Memurlar ise bildikleri işi yapmak ve yeni kurulan müdürlüğe gitmek için mahkemeye başvurmuşlar.
Şimdi haklarını arıyorlarmış.
İşin garip yanı Bayındırlık İl Müdürü yeni kurulan müdürlüğe gönderilecek elemanları son güne bırakmış ve akşam saatlerinde vali Gökhan Sözer`e gidip evrakları imzalatmış.
Oysa diğer illerde bu işler haftalar öncesinden yapılmış ve son güne bırakılmamış.
Vali Gökhan Sözer şimdi işin farkına varmış ve iki memuru geçici görevle Sivil Savunma Acil Durum Müdürlüğü`nde görevlendirmiş.
Sizin anlayacağınız trilyonluk ihalelerin yapıldığı Bayındırlık İl Müdürlüğü adeta çorba gibi. Bırakın iş çıkmasını bu müdürlükten ihalesi yapılan işler bile durduruluyormuş.
Bizden söylemesi.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ