KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Trakyalılar’dan kimsesiz çocuklar için kermes
Trakyalılar’dan kimsesiz çocuklar için kermes
Güncel
01 Nisan 2010 Perşembe 14:34
  • 755
  • 0

Trakyalılar’dan kimsesiz çocuklar için kermes

Batı Trakya Türkleri Derneği Kadın Kolları, yardıma muhtaç ailelerin çocukları ve kimsesiz çocuklar yararına kermes düzenledi

İzmit Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kadın Kolları üyeleri, yardıma muhtaç ailelerin çocukları ve kimsesiz çocukların eğitim masraflarının karşılanması amacıyla kermes düzenledi. Sanat Sokağı`nda önceki gün sade bir törenle açılan kermese, eski Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice, İzmit Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Sabri Mutlu ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

BUGÜN SON GÜN
Açılış töreni öncesi kısa bir konuşma yapan eski Halil Vehbi Yenice, böyle duyarlı projelere imza attıkları için, derneği kadın kolları üyelerini kutladı. Konuşmaların ardından, Halil Vehbi Yenice, dernek başkanı Sabri Mutlu kermesin açılış kurdelesini keserek, kermesi gezdi. Derneğin kadın kolları başkanı Nevin Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri Sevim Kahya, Emine Mutlu, Nurten Dinçtürk, Zeynep Ayaz, Mukaddes Köken, Belkıs Çalışkan ve üyeler tarafından hazırlanan kermeste, gıda, giyim, zücaciye, hediyelik eşyadan oluşan bin 200 ürün satışa sunuldu. Kermes bugün son akşam saatlerinde son bulacak.
Vedat TEKİN

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ