KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Bayram provası gerçeğini aratmadı
Bayram provası gerçeğini aratmadı
Güncel
18 Ekim 2012 Perşembe 12:21
  • 1768
  • 5

Bayram provası gerçeğini aratmadı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında görev alacak İzmit ve Derince’deki 36 okuldaki görevliler prova yaptı. Bin 800 öğrencinin katıldığı prova gerçeği aratmadı
Cumhuriyet Bayramı`nın ilk kez İsmet Paşa Stadı`nda kutlanacak olması nedeniyle sabah saatlerinde statta prova yapıldı. İl Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Hasanoğlu başkanlığında tören komutanı Gürhan Özürk ile koordinatör öğretmenler Mustafa Gürkay, Hüseyin Aydemir ve Göksel Ali Argun nezaretinde yapılan provalara İzmit ve Derince ilçelerinde görevli 36 okuldan 24 kız, 24 erkek olmak üzere öğrenciler ile görevli öğretmenler katıldı. 
 
İLKLER YAŞANACAK
Sabahın erken saatlerinden itibaren öğrenciler otobüslerle stada gelirken, 36 okulda görevli toplam bin 800 öğrenci ve 72 öğretmen de provada hazır bulundu. Bu yıl ilk kez törenler statta yapılırken, bu yılki törenlerde askeri araçların geçişi yapılmayacak. Askeri araç olarak sadece selamlama sırasında bir aracın kullanılacağı öğrenildi. Ama askeri geçişler geçtiğimiz senelerde olduğu gibi yine yapılacak. 
 
GERÇEĞİNİ ARATMADI
Prova ilk olarak öğrencilerin yerlerini almasıyla başlarken, bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Derince ve İzmit`ten toplam 10 okuldan oluşacak olan halk oyunları ekibi ise provalarda yer almadı. Fakat, bayram günü halk oyunları ekipleri sahnede olacak. Tören provaları bando eşliğinde öğrencilerin geçişiyle sona erdi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ