KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8791 TL
  • 6.5923 TL
  • 7.6070 TL
Kocaeli Zirve
Bayram tatili ve güneş Sekapark’ı canlandırdı
Bayram tatili ve güneş Sekapark’ı canlandırdı
Güncel
15 Kasım 2010 Pazartesi 12:17
  • 1396
  • 0

Bayram tatili ve güneş Sekapark’ı canlandırdı

Bayram ve hafta sonu tatiline bir de güneşli hava eklenince Kocaeli’nin cazibe merkezi Sekapark doldu taştı

Güneşli günlerin keyfini çıkarmak isteyen yaşlı-genç birçok vatandaş, soluğu Sekapark`ta alıyor. Havanın güzel olmasını fırsat bilerek bayram tatilini değerlendirmek isteyen Kocaelililer, yine Sekapark`taki yürüyüş alanlarına ve kafelere akın etti. Emekli çift Havva Çalışan ve İsmet Çalışan da Sekapark`ı seçenlerden. Çift, hemen her pazar buraya yürüyüşe geldiklerini, her türlü ihtiyaçlarını karşılayabildiklerini, hatta kimi zaman namazlarını bile burada kıldıklarını söylüyor.
 

AİLELER AKIN ETTİ
Her pazar kahvaltı için Sekapark`a geldiklerini söyleyen bankacı Ebru Daldaban ve kızı Melis Daldaban ise sabah sporlarını da buradaki spor aletlerinde yapıyor. İkisi de mühendis olan Recep ve Kübra Altuntaş çifti de 2 yaşındaki güzel kızları Duru parkta oynamak istediği zaman, ilk tercihlerini Sekapark`tan yana kullandıklarını belirtiyor. Çocuklarının güvenli yeşil alanlarda özgürce oynayabilmeleri için Sekapark`ı seçen ailelerden biri olan Altuntaş ailesi pazar kahvaltılarını da burada yapıyor.
 

KAHVALTI KEYFİ
Düzenli bakım yapılan ve özenle temizlenen Sekapark`ın kullanım alanları, özellikle çocuklu ailelerin ilgisini çekiyor. Taşlıyol ailesi de çocuklarının özgürce koşup oynayabilmesi için Sekapark`ı tercih edenlerden. Pazar kahvaltısı için gelen Taşlıyol ailesinin Kocaeli`de en sevdikleri yer Sekapark. Güvenli ve huzurlu yürüyüş yolları ve çocuk oyun alanlarını değerlendiren aile, çocukları için buraya sık sık geldiklerini söylüyor. 

 

Deniz EMEK 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ