KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Bayram tatili ve güneş Sekapark’ı canlandırdı
Bayram tatili ve güneş Sekapark’ı canlandırdı
Güncel
15 Kasım 2010 Pazartesi 12:17
  • 1408
  • 0

Bayram tatili ve güneş Sekapark’ı canlandırdı

Bayram ve hafta sonu tatiline bir de güneşli hava eklenince Kocaeli’nin cazibe merkezi Sekapark doldu taştı

Güneşli günlerin keyfini çıkarmak isteyen yaşlı-genç birçok vatandaş, soluğu Sekapark`ta alıyor. Havanın güzel olmasını fırsat bilerek bayram tatilini değerlendirmek isteyen Kocaelililer, yine Sekapark`taki yürüyüş alanlarına ve kafelere akın etti. Emekli çift Havva Çalışan ve İsmet Çalışan da Sekapark`ı seçenlerden. Çift, hemen her pazar buraya yürüyüşe geldiklerini, her türlü ihtiyaçlarını karşılayabildiklerini, hatta kimi zaman namazlarını bile burada kıldıklarını söylüyor.
 

AİLELER AKIN ETTİ
Her pazar kahvaltı için Sekapark`a geldiklerini söyleyen bankacı Ebru Daldaban ve kızı Melis Daldaban ise sabah sporlarını da buradaki spor aletlerinde yapıyor. İkisi de mühendis olan Recep ve Kübra Altuntaş çifti de 2 yaşındaki güzel kızları Duru parkta oynamak istediği zaman, ilk tercihlerini Sekapark`tan yana kullandıklarını belirtiyor. Çocuklarının güvenli yeşil alanlarda özgürce oynayabilmeleri için Sekapark`ı seçen ailelerden biri olan Altuntaş ailesi pazar kahvaltılarını da burada yapıyor.
 

KAHVALTI KEYFİ
Düzenli bakım yapılan ve özenle temizlenen Sekapark`ın kullanım alanları, özellikle çocuklu ailelerin ilgisini çekiyor. Taşlıyol ailesi de çocuklarının özgürce koşup oynayabilmesi için Sekapark`ı tercih edenlerden. Pazar kahvaltısı için gelen Taşlıyol ailesinin Kocaeli`de en sevdikleri yer Sekapark. Güvenli ve huzurlu yürüyüş yolları ve çocuk oyun alanlarını değerlendiren aile, çocukları için buraya sık sık geldiklerini söylüyor. 

 

Deniz EMEK 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ