KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Baz istasyonu için dikilen saat kulesi söküldü
Baz istasyonu için dikilen saat kulesi söküldü
Güncel
29 Aralık 2012 Cumartesi 12:34
  • 2014
  • 5

Baz istasyonu için dikilen saat kulesi söküldü

Yuvam Akarca Cumhuriyet İş Merkezi'nin yanına Büyükşehir Belediyesi tarafından dikilen ve vatandaşların baz istasyonu olduğunu iddia ettiği saat kulesi İzmit Belediyesi'nden izin alınmadığı gerekçesiyle söküldü
Büyükşehir Belediyesi tarafından Yuvam Akarca Cumhuriyet İş Merkezi'nin arka kısmına 15 metre uzunluğunda bir saat kulesi dikilmiş, ancak vatandaşlar buna tepki göstererek geniş katılımlı bir eylem düzenlemişti. O eylemde bir araya gelen Akarca, Fevzi Çakmak ve Cumhuriyet Mahallesi sakinleri , yetkililerin kendilerini kandırarak kuleyi dikmeden önce trafo yapılacağını söylediklerini belirtmişlerdi.  İzmit Belediyesi zabıta ekipleri ve yetkilileri sabah saatlerinde Büyükşehir Belediyesi'nin diktiği saat kulesini sökmek için Yuvam Akarca'daydı.


"İDDİALARIMIZDA HAKLI ÇIKTIK"

Büyükşehir belediyesinin izini ile dikilen dev reklam panosu İzmit Belediyesine bağlı görevlilerince sabah saatlerinde söküldü. Konu ile ilgili olarak konuşan Yuvam Akarca Toplu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Adem Elbaş, "Baz istasyonu iddialarımızda haklı çıktık. Bu trafo yada saat kulesi de değil, baz istasyonu amacı ile kurulmuş.  Ancak tepesine kurulacak malzemeler henüz yerleştirilmemiş. İzmit Belediyesi'nin sınırlarında olmasına rağmen izin bile alınmamış" dedi. Akarca Mahallesi Muhtarı Müyesser Yılmaz, "Kimse burada böyle bir baz istasyonu istemiyordu. Dikilen direk İzmit Belediyesinin sorumluluk bölgesinde olmasına rağmen izin alınmadığı da ortaya çıktı" şeklinde konuştu.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ