KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Milli kahramanlar sınıfta
Milli kahramanlar sınıfta
Güncel
05 Nisan 2010 Pazartesi 14:28
  • 982
  • 0

Milli kahramanlar sınıfta

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ''Milli Kahramanlarımız Sınıfta'' projesi kapsamında anaokulu öğretmenleri bilgilendirildi

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli ve müdür yardımcısı Hayati Aydın tarafından gerçekleştirilen “Milli Kahramanlarımız Sınıfta” projesinin anaokulu öğretmenlerine yönellik eğitim çalışması dün Ulugazi İlköğretim Okulu`nda gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Hayati Aydın, Ulugazi İlköğretim Okulu Müdürü İbrahim Ergün`ün de hazır bulunduğu eğitim semineri Halime Tanrıverdi tarafından verildi. Seminere çok sayıda anaokulu öğretmeni katıldı.

KAHRAMANLAR TANINMIYOR
Proje öncesinde yapılan anket çalışmasında çocukların yüzde 95`inin milli kahramanlarımızı tanımadığı ve velilerin yüzde 98`inin böyle bir çalışma yapılması halinde projeyi destekleyeceği sonucunun çıktığını söyleyen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayati Aydın, “Bu projeyle çocuklarımız erken yaşta milli kahramanlarımızla tanışacak. Uygulamayı tüm ilçelere yaymak için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

TÜM İLÇELERE YAYILACAK
Pilot olarak Nuh Çimento İlköğretim Okulu Anasınıfı`nda uygulanan projenin, öğretmenlerin eğitiminden ve bilgilendirilmesinden sonra tüm ilçelere yayılması planlanıyor. Oyunlar, dramalar ve müzikler eşliğinde milli kahramanların anasınıflarında tanıtılmasını içeren projenin takibini İl Milli Eğitim Proje Ekibi gerçekleştiriyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ