KOCAELİ 10° Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2985 TL
  • 6.0488 TL
  • 6.7365 TL
Kocaeli Zirve
Belde garajında ZAMLI TARİFE BAŞLADI
Belde garajında ZAMLI TARİFE BAŞLADI
Güncel
Nabi Yazıcı
01 Aralık 2017 Cuma 13:36

Belde garajında ZAMLI TARİFE BAŞLADI

Körfez Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edilen Körfez Belediyesi Belde Garajı zamlı tarife uygulaması başladı. İlk gün sancılı başlayan uygulama nedeniyle eylem yapılacağı duyumu polis ve zabıtayı önlem almaya itti

Körfez Belediyesi Belde Garajı Otoparkında, 1. 12. 2017 tarihi itibariyle zamlı tarife uygulaması başlatıldı. Belediye Meclisi’nde oy birliği ile alınan karara göre, otomobillerden bir saate kadar 2.5 lira, kamyonlardan 4 lira, tırlardan da 5 lira alınmaya başladı.

 

Bu rakamlar kademeli olara saatlere göre artarken, 12-24 saat arası parklara otomobillerde 6 lira, kamyonlarda 12 lira, tırlarda da 20 lira alınması kararlaştırıldı. Aylık abonman ücretleri ise otomobillerde 100 lira, kamyonlarda 200 lira, tırlarda da 300 lira oldu.

 

Zamlı tarifenin ilk gün uygulamasında eylem yapılacağının duyulması üzerine zabıta ve polis garaj önünde önlem aldı. Ancak, her hangi bir olay yaşanmadı. Zabıta garaj önünde bekleyerek olumsuzluklara karşı önlemini sürdürdü. Bu arada, bazı tır sürücülerinin Tüpraş önünde kısa süreli, bekleme yaparak, yetkililerden zamma karşı çalışma yapmalarını isteyecekleri belirtildi. Bilindiği gibi, tır garajını en çok Tüpraş2a doluma gelen tankerler kullanıyor.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Fidan Spor
Volka Proje
Akkurt İnşaat
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu