Belde garajında ZAMLI TARİFE BAŞLADI
Belde garajında ZAMLI TARİFE BAŞLADI
Güncel
Nabi Yazıcı
01 Aralık 2017 Cuma 13:36
  • 589
  • 0

Belde garajında ZAMLI TARİFE BAŞLADI

Körfez Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edilen Körfez Belediyesi Belde Garajı zamlı tarife uygulaması başladı. İlk gün sancılı başlayan uygulama nedeniyle eylem yapılacağı duyumu polis ve zabıtayı önlem almaya itti

Körfez Belediyesi Belde Garajı Otoparkında, 1. 12. 2017 tarihi itibariyle zamlı tarife uygulaması başlatıldı. Belediye Meclisi’nde oy birliği ile alınan karara göre, otomobillerden bir saate kadar 2.5 lira, kamyonlardan 4 lira, tırlardan da 5 lira alınmaya başladı.

 

Bu rakamlar kademeli olara saatlere göre artarken, 12-24 saat arası parklara otomobillerde 6 lira, kamyonlarda 12 lira, tırlarda da 20 lira alınması kararlaştırıldı. Aylık abonman ücretleri ise otomobillerde 100 lira, kamyonlarda 200 lira, tırlarda da 300 lira oldu.

 

Zamlı tarifenin ilk gün uygulamasında eylem yapılacağının duyulması üzerine zabıta ve polis garaj önünde önlem aldı. Ancak, her hangi bir olay yaşanmadı. Zabıta garaj önünde bekleyerek olumsuzluklara karşı önlemini sürdürdü. Bu arada, bazı tır sürücülerinin Tüpraş önünde kısa süreli, bekleme yaparak, yetkililerden zamma karşı çalışma yapmalarını isteyecekleri belirtildi. Bilindiği gibi, tır garajını en çok Tüpraş2a doluma gelen tankerler kullanıyor.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KENT REHBERİ

ŞANS OYUNLARI

ÖNEMLİ BİLGİLER

KOCAELİ KURUM TELEFONLAR
KOCAELİ TRAMVAY SAATLERİ
KOCAELİ TREN SAATLERİ
KOCAELİ VAPUR SAATLERİ
KOCAELİ NÖBETÇİ ECZANELER
KOCAELİ OTOBÜS SAATLERİ
KOCAELİ HARİTASI
İZMİT KARTAL SEFERLERİ (HAT 200)
SABİHA GÖKÇEN SEFERLERİ (HAT 250)
SON DEPREM KAYITLARI
AİLE HEKİMİNİZİ ÖĞRENİN
HASTANEDEN RANDEVU AL

TARİHTE BUGÜN

21 Haziran MÖ 356
Büyük İskender doğdu.

TAVSİYELERİMİZ

İddaa Canlı Skor
sanalbasin.com üyesidir