KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Üzülmez;Yaş sorun değil
Üzülmez;Yaş sorun değil
Süper Lig
25 Eylül 2010 Cumartesi 09:03
  • 1602
  • 0

Üzülmez;Yaş sorun değil

Beşiktaş'ın tecrübeli kaptanı, takımın durumundan kariyerine önemli açıklamalarda bulundu. İbrahim Üzülmez,
Beşiktaş'ın 36 yaşındaki emektar kaptanı İbrahim Üzülmez, son dönemde sanki yeni futbola başlamış genç bir oyuncunun heyecanı ile takımına katkı sağlamaya devam ediyor. 11 yıldır giydiği Beşiktaş forması ile sürekli ilk 11'in değişmez isimleri arasında yer alan İbrahim, bu sezon da teknik direktör Bernd Schuster'in gözüne girmeyi, başardı.
 
 
Tecrübeli oyuncu bu sezon geride kalan haftaları ve kendi performansını değerlendirdi.
Performanslarını her geçen hafta artırdıklarını söyleyen İbrahim, "İyi bir takıma sahip olduğumuzu düşünüyorum. Hem saha içerisindeki istek ve arzuyla, hem de saha dışındaki davranışlarımızla iyi bir takıma sahip olduğumuzu düşünüyorum. Ama tabi ki bunu sezon sonunda şampiyonlukla taçlandırmamız gerekiyor. Onun içinde bundan sonraki süreçte bu performansımızın artarak devam etmesi gerekiyor" dedi.
İbrahim Üzülmez, Beşiktaş'ta forma giydiği dönemdeki 8. teknik direktör Schuster için, "Teknik direktörümüzün en büyük artısı saha içerisinde çok istekli bir takım yaratması oldu. Daha agresif ve savaşan bir takım olduk. Hocamızla özellikle çok güzel bir kamp dönemi geçirdik. Herkesin de istediği ve arzusu üst seviyede. Farklı oyuncular zaman zaman oynamasına rağmen, oynayanıyla oynamayanıyla takım içinde bir birlik ve bütünlük var. Hocamızda bizlere katkı sağlıyor. Umarım bundan sonraki süreçlerde de hocamızın da katkısıyla daha iyi şeyler yaparız takım olarak" ifadelerini kullandı.
 
 
"REKABET BAŞARIYI GETİRİYOR"
Tecrübeli oyuncu sürekli değişen ilk 11'ler ve oynayan oynamayan futbolcular arasında sorun olmadığını belirterek, "Bu sezon üç günde bir maç yaptığımız için hocamız herkese şans vermeye çalışıyor. Bir rekabette var tabi ki. Oynayan oyuncu bundan sonraki süreçlerde de formayı kaptırmamak için daha iyi mücadele ortaya koyuyor. Dolayısıyla bu rekabetinde şimdiye kadar bu başarıyı getirdiğini görüyoruz. Bundan sonraki süreçte de bu rekabetin devam etmesi gerekiyor. Beşiktaş takımında bundan sonraki zamanda bütün oyuncular üzerine düşen görevleri fazlasıyla yerine getirmelidir" dedi.
 
 
"SAĞ KANATTA DA OYNARIM"
Üzülmez, geçtiğimiz hafta Fenerbahçe derbisinde ilk kez sağ kanat oynamasını ve Antalyaspor maçında yine aynı kanatta görev alması halinde ne düşüneceğini ise, "Bu konuda hocamızla konuşmadık ama sonuçta Beşiktaş'ın oyuncusuyuz. Hocamız bize nerede görev verirse orada elimizden gelen mücadeleyi yaparız. Fenerbahçe maçında sağ kanatta görev yapmak için oyuna girerken zaman zaman tedirginliklerim olmuştu. Bu bölgede ilk defa oynuyorsunuz. Dolayısıyla sizin için yeni bir bölge. Saha içerisine baktığınız zaman çokta aksadığımı düşünmüyorum. Sonuçta Antalyaspor maçı bizim için önemli bir maç. Hocamızda bana nerede görev verirse orada elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışırım. Biz her rakibe saygı duyuyoruz. Burada önemli olan bizim nasıl bir performans sergileyeceğimizdir. Sonuçta iyi bir takım olduğumuzu gösteriyoruz. Amacımız bundan sonraki süreçte de bu başarımızın devam etmesi" şeklinde açıkladı
 
 
 
"FİZİĞİM EL VERDİĞİ SÜRECE OYNARIM"
Tecrübeli futbolcu 40 yaşına kadar forma giyip giymemesi konusunda ne düşündüğü sorusuna ise, "Bence artık Türkiye'de bu yaş takıntısının ortadan kalkması gerekiyor. Sonuçta sahada istekli olan, mücadele eden, agresif olan oyuncu kim olursa olsun ona sahip çıkılması gerekiyor. Bu Avrupa'da fazlasıyla yaşanıyor. Bizim ülkemizde de yaşanması gerekiyor. Ayrıca bazı hocalarımızın söylemiş olduğu bir söz var; 'Saha içerisinde yaşlı genç oyuncu yoktur. Saha içerisinde mücadele eden, etmeyen oyuncu vardır'. Ben de bunu yapmaya çalışıyorum. Şimdiye kadar da başarılı olduğumu düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte de inşallah başarım devam eder. Benim yaş takıntım yok. Şu yaşta futbolu bırakacağım diye düşünmüyorum. Ben fiziki olarak mücadele eden bir oyuncuyum. Dolayısıyla fiziğim bana el verdiği sürece oynamak istiyorum. Ama kaç yaşında bırakırız onu bilemem. Ben iyi olduğum sürece Beşiktaş yönetiminin de benim düşünceme saygı duyacağını düşünüyorum. Ben şuanda futbol oynamak istiyorum. İyi bir durumdayım. Sonuçta ben oynamak istediğim sürece yönetiminde bu konuda bana anlayış göstereceğini düşünüyorum" cevabını verdi.
 
 
"QUARESMA'YI GETİRENİ KUTLARIM"
İbrahim son olarak takımın yıldız oyuncularından Quaresma ile de iyi bir ilişkileri olduğunu söyledi.
Portekizli yıldızn takıma büyük katkı yaptığını vurgulayan Üzülmez, "Quaresma ile aramız çok iyi. Benim hiç bir arkadaşım ile sorunum yok. Kaldı ki Quaresma'nın da göstermiş olduğu performansla ne kadar önemli bir transfer olduğunu hepimiz görüyoruz. Dolayısıyla da bu transferde emeği geçenleri kutlamak lazım. Ben Quaresma'nın takımı çok sahiplendiğini, çok iyi biri olduğunu ve bundan sonraki süreçte de bu performansının devam etmesini bekliyorum. Zaman zaman kendisiyle defansif anlamda konuşup tartışıyoruz. Ama kendi aramızda çözüyoruz bir sıkıntımız yok. Son olarak Karabük maçından sonra konuşmuştum kendisiyle. 'Bugün ofansif olarak iyiydin ama defansif anlamda yardımcı olmadın' dedim. Güldük. Bunları kendi aramızda hallediyoruz" diye konuştu.
 
 

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum
default photo
Yazan: Şimdi Reklamlar

Reklâm kokuyor Baranın BLD.Bşk.daki son günleri gündemde kalmak için !!!!!!!!!!

1 Beğendim
0 Beğenmedim
default photo
hadi git oradan
Yazan: Herekeli

Sayın Barandan ,Elvada KÖRFEZ BLD.BŞK.lığı ELVEDA, ŞİİRİNİ Yazmasını Bekliyoruz

1 Beğendim
0 Beğenmedim
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ