KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Yıldız güreşçiler Türkiye Üçüncüsü
Yıldız güreşçiler Türkiye Üçüncüsü
Salon Sporları
17 Nisan 2010 Cumartesi 13:29
  • 877
  • 0

Yıldız güreşçiler Türkiye Üçüncüsü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor’un altyapısını oluşturan yıldız güreşçiler Niğde’de sona eren 15–16 yaş okullar arası Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası’nda ilimize İstanbul ve Ankara’nın ardından üçüncülük getirdi.

Kocaeli`yi Kağıtsporlu güreşçilerin temsil ettiği şampiyonada yıldız sporcular 1 altın, 1 gümüş iki bronz madalya elde etti.

KOCAELİ`Yİ TEMSİL ETTİLER
Büyükşehir Belediyesi Kağıtsporlu genç güreşçiler Türkiye Şampiyonası`na 7 sporcu ile katıldı. Kıyasıya mücadelelerin yapıldığı şampiyonada Kocaeli`yi temsil eden Kağıtsporlu güreşçiler başarılı maçlar çıkartarak güreş otoritelerinin dikkatini çekti. Mavi-beyazlı sporcular Mart ayındaki Kütahya`da elde edilen grup birinciliğinden sonra Niğde`de kazandıkları 1 altın, bir gümüş ve 2 bronz madalya ile takım halinde Türkiye üçüncüsü olarak büyük bir başarı elde etti.

4 SİKLETTE MADALYA
15–16 yaş okullar arası Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası`nda altın madalyayı 42 kiloda mindere çıkan Büyükşehir Kağıtsporlu Rıdvan Uysal kazandı. 50 kiloda Türkiye ikinciliğini ise 50 kiloda Harun Baki elde ederken, 54 kiloda Osman Emin ve 69 kiloda Hasan Karaaslan bronz madalyanın sahibi oldu. Başarı güreşçiler okullar arası güreşlerde kentin bu güreşte ne kadar iyi durumda olduğunu ve öğrenim gördükleri okullarının ismini tüm Türkiye`ye duyurmanın sevincini yaşadılar.

GELECEK EMİN ELLERDE
İlimizde birçok başarılara imza atan Mavi-beyazlı başarılı güreşçilerin antrenörleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Güreş Antrenörü Yusuf Yüksel, Gebze İmam Hatip Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Bahadır Yılmaz, Gebze Kroman Çelik İlköğretim Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Mükrem Kızılkaya alınan başarıların ilerisi için umut verdiği belirtti.  

   Sporcular                                   Aldıkları Dereceler
Rıdvan Uysal  (Gebze İ.H.L.)                 42 Kg Türkiye Şampiyonu
Harun Baki   (Kocaeli E.M.L)        50 Kg Türkiye İkincisi
Osman Emin   (Köseköy Fürsan İ.Ö.O.)        54 Kg Türkiye Üçüncüsü
Hasan Karaaslan (Karşıyaka Koleji)        69 Kg Türkiye Üçüncüsü
Erdi Akar  (Atatürk E.M.L.)                  58 Kg Türkiye Sekizincisi
Samet Özdemir (Kocaeli E.M.L)          58 Kg Türkiye Dokuzuncu
Cihan Mamik  (Erkul Koleji)                  85 Kg Sakatlandığı İçin
Dereceye Giremedi
Twitter
Twitter

KENT REHBERİ