KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Belediye-İş’ten ‘torba’ya itiraz
Belediye-İş’ten ‘torba’ya itiraz
Güncel
29 Aralık 2010 Çarşamba 15:53
  • 2717
  • 13

Belediye-İş’ten ‘torba’ya itiraz

Belediye-İş 1 No’lu ve 2 No’lu Şube Yönetimi, yarın Başbakanlık’a ve ilgili bakanlıklara torba yasayla ilgili itiraz dilekçesi gönderecek

Belediye-İş Sendikası üyeleri; belediyelerde norm kadro ve ihtiyaç fazlası işçilerin başka kamu kurumlarına gönderilmesi yönünde yayınlanan Başbakanlık Genelgesi ve ileriki günlerde mecliste görüşülecek olan torba yasayaa ilişkin itiraz dilekçesi gönderecek. Konuyla ilgili açıklamda bulunan Belediye-İş 2 Nolu Şube Başkanı Osman Şar: “Yarın sendika üyeleriyle bir araya gelip PTT`ye yürüyeceğiz. Hazırladığımız itiraz dilekçelerini İçişleri Bakanlığı`na, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı`na ve Başbakanlık`a göndereceğiz” dedi.

DÜZEN BOZULUYOR

Bu yasanın haksız ve hukuksuz bir uygulama olduğunu ifade eden başkan Şar: “AKP iktidarı, belediyelerde asil kadrolarda olan işçilerle ilgili norm kadro başlığı altında bir düzenleme yaparak belediyelerde çalışan işçilerin bir bölümünü ulaştırma, çevre ve orman, tarım, sağlık, milli eğitim müdürlüklerine, karakollara göndermektedir. Bu durum aynı zamanda belediye işçilerinin var olan haklarını ortadan kaldırmakdır, sendikasızlaştırmaktır, işçilerin aile düzenini bozmaktır, sonu belirli olmayan belirsizliğe sürüklemektir” dedi.

TAKİP EDİYORUZ

Konu hakkında düşüncelerini dile getiren Belediye-İş 1 No`lu Şube Başkanı Sedat Küçük ise; “Sendikamız işin başından beri bu düzenlemeye karşı durmuş, çeşitli açıklamalar yapmış, hukuksal anlamda da yargıya başvurarak, işçilerin aleyhine olan uygulamanın durdurulmasını talep etmiştir. Konuyu en ince ayrıntılarıyla takip eden genel merkezimiz önümüzdeki pazartesi günü ‘olağanüstü şube başkanlar kurulu` toplantısı düzenleyecek ve ilerleyen günlerde atılacak adımlar konusunda değerlendirilmelerde bulunulacaktır” diye konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ