KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Belediye-İş’ten Başbakanlık’a dilekçe
Belediye-İş’ten Başbakanlık’a dilekçe
Güncel
15 Aralık 2010 Çarşamba 16:08
  • 1105
  • 5

Belediye-İş’ten Başbakanlık’a dilekçe

Belediye-İş Sendikası, mecliste görüşülmekte olan Torba Kanun Yasa Tasarısı’nın geri çekilmesi için Başbakanlık’a dilekçe gönderecek

Belediye-İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Sedat Küçük ile 2 Nolu şube başkanı Osman Şar, mecliste görüşülmekte olan Torba Kanun Yasa Tasarısı`nın geri çekilmesi için başta Başbakanlık olmak üzere İçişleri Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı`na itiraz dilekçesi gönderecek. Önceki gün gazetemize gelerek konuyla ilgili bir açıklama yapan Küçük ve Şar, tasarının içinde yer alan 109. maddenin belediye çalışanlarına büyük zarar vereceğini belirtti.
 

ANAYASAYA AYKIRI
Konu hakkında görüşlerini dile getiren Belediye-İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Sedat Küçük, “Tasarının 109. maddesine göre belediyelerde sürekli kadrolarda olan işçilerin norm kadro fazlası bulunmasa bile, fazla olduğu gerekçesiyle işçilerin rızası olmadan başka kurumlara atanacak. Bu uygulama Anayasa`ya aykırıdır. Tasarıda yer alan hükümler hukuk güvenliğiyle bağdaşmıyor. Bu düzenleme yasalaşırsa belediye işçilerinin aile düzeni bozulacak ya da çalışanlar işini kaybedecek” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ