KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Belsa esnafı teşhir engeline tepkili
Belsa esnafı teşhir engeline tepkili
Güncel
13 Ekim 2010 Çarşamba 11:44
  • 2216
  • 5

Belsa esnafı teşhir engeline tepkili

İşyerlerinin önündeki teşhir ürünlerine yasak getiren Belsa Plaza Yönetimi’ne esnaf, “Ürünümüzü teşhir etmezsek hiç iş yapamayız” diyerek tepki gösterdi

Belsa Plaza Yönetimi 30 Aralık 2010`da almış olduğu  “İşyerlerinin önüne masa, sandalye, stant, sepet, tabela, manken, afiş ve benzeri hiçbir malzeme konulamaz” kararını uygulamaya koydu. Ortak alanların işgal edildiğini iddia eden Belsa Plaza Yönetimi kararın uygulanması için önceki gün iş yeri sahiplerini son kez ikaz ederken zaten iş yapmakta sıkıntı çeken esnaf karara tepki gösterdi. Pek çok esnaf gün içinde siftah dahi yapmakta güçlük çektiklerini söyleyerek, “Ürünümüzü teşhir etmezsek hiç iş yapamayız” dedi.
 

YÖNETİM DEĞİŞSİN
Yönetime tepki gösteren esnaflar, ürünlerini dükkanlarının önünden kaldırmazken “Yönetim bizim ürünümüze kafa yoracağına Belsa Plaza`yı nasıl canlandıracağını, nasıl müşteri çekeceğini düşünsün.  Belsa dökülüyor. Neden bir NCİTY ya da Dolphin gibi olamıyoruz. Aidat ödüyoruz ama onca para boşa gidiyor. Belsa`ya bir kuruş aidat ödemeyen İzmit Belediyesi, Belsa`dan elini çeksin ve yönetim değişsin. Mevcut yönetim esnafı düşünmeden despotça kararlar alıyor. Belsa`nın temizlik, güvenlik sorunu ile ilgilensinler” diye konuştu.
 

ÇİFTE STANDART
Belsa Palza`da internet kafe işleten Necdet Uzar, “Esnafın ürününü teşhir etmesi için belirli bir alan bırakılmalı. Sonuçta dükkanının önündeki ürünler vatandaşa zarar vermiyor.  Ayrıca geçtiğimiz yıl da yönetim aynı kararı almıştı. Herkes karara uydu ancak yönetim çifte standart uyguladı.  Belsa içinde büyük dükkanı olan firmalara  serbestlik tanıdı. Yine aynı şeyi yapacaktır. Eğer aynı şeyi yaparlarsa bu kez mahkemeye başvuracağız. Yönetim kapının önündeki   ürünlerle uğraşacağına Belsa Palza`nın kangren olmuş  sorunlarını çözsün.” şeklinde konuştu.
 

CEZA KESİLECEK
Filiz Kundura`nın sahibi Başak İriç ise dükkanının önündeki birçok şeyi kaldırdığını ancak en azından birkaç ürünü sergilemelerine izin verilmesi gerektiğini söyledi.  Belsa esnafı karara uymazken yönetim dün  kaldırılması gereken teşhir ürünlerini kaldırmayan esnaf hakkında cezai müeyyiedeler uygulayacak. Esnaf ve yönetim arasında gün yüzüne çıkan sorunlar karşısında yönetimin ve belediyenin ne yapacağı merakla bekleniyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ