KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Bulvar’daki lağım kokusu esnafı çileden çıkardı
Bulvar’daki lağım kokusu esnafı çileden çıkardı
Güncel
11 Nisan 2010 Pazar 14:40
  • 911
  • 1

Bulvar’daki lağım kokusu esnafı çileden çıkardı

Atatürk Bulvarı’nda, İSU’nun çalışma yaptığı alandan yayılan lağım kokusu, esnafı ve vatandaşları canından bezdirdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`ne bağlı İSU, Kadıköy Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde yağmur suyu kolektör çalışması başlatmıştı. Bundan iki ay önce start verilen çalışmalar hala sürüyor. Ancak, Atatürk Bulvarı esnafı kamyonlardan dökülen pisliklerden ve İSU`nun çalışma yaptığı alandan gelen lağım kokusundan fazlasıyla şikayetçi. Kokudan duramaz hale geldiklerini söyleyen esnaf, yetkililerin bu duruma çözüm bulmasını istiyor.

KİMSE İLGİLENMEMİŞ
Bulvar esnaflarından; makine mühendisi Azmi Karabay, Salon Bulvar`ın işletmecisi Musa Töremen, Sarıyer Börekçisi Harun İlhan, Metle Ecza Deposu çalışanları Uğur Gülen, Tamer Öztürk ve İs-Pen Plastik`in sahibi Olcay Tuncay, İzmit ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`ne sorunu aktardıklarını, ancak kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini, bölgedeki esnafların vatandaşların mağdur olduğunu söyleyerek, duruma tepki gösterdiler.

SAĞLIĞIMIZ TEHLİKEDE
Esnaflar kokunun işlerini de aksattığını ifade ederek, şunları kaydetti: “Bu koku her gün var. Hem kokudan rahatsızlık duyuyor hem de buradan yayılan mikrobun sağlığımızı olumsuz etkilemesinden korkuyoruz. Çalışma yapılan alandan sürekli lağım taşıyor. Bu lağımlar yollara dökülüyor. Bu konuda yetkilileri göreve davet ediyoruz. Ayrıca Bulvar yolu hala yapılmadı, bu duruma da bir çözüm getirilsin.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ