KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Beylerbeyliler’den coşkulu bayramlaşma
Beylerbeyliler’den coşkulu bayramlaşma
Güncel
19 Kasım 2010 Cuma 14:55
  • 1326
  • 0

Beylerbeyliler’den coşkulu bayramlaşma

Beylerbeyliler Derneği ile Beylerbeyi Köyü Muhtarlığı’nın birlikte organize ettiği bayramlaşma töreni renkli ve coşkulu görüntülere sahne oldu

Beylerbeyliler Derneği ile Beylerbeyi Köyü Muhtarlığı`nın birlikte organize ettiği bayramlaşma töreni Beylerbeyi İlköğretim Okulu`nun bahçesinde gerçekleştirildi. İlk kez yapılan ve geleneksel hale dönüştürüleceği bildirilen bayramlaşmaya köy sakinleri ve köy dışında yaşayan Beylerbeyliler büyük ilgi gösterdi. Törenin açılış konuşmasını yapan dernek başkan Ayhan Ayyıldız, “Geleneklerimizi yaşatmak, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için bu derneği kurduk. Önümüzdeki dönem güzel bir festival düzenlemeyi planlıyoruz” dedi.
 

100 YENİ ÜYE YAPILDI
Ayyıldız`ın ardından, Uludağ Üniversitesi`nde öğretim görevlisi olan Doç. Dr. Recep Cici, Kandıralılar Dernek Başkanı Erdoğan Alkan ve köy muhtarı Musa Yener birer konuşma yaptı. Dernek yönetimi köy halkına ikramda kusur etmezken, başarılı bir organizasyona imza atmanın mutluluğunu yaşadı. Ayrıca bayramlaşma töreninde yaklaşık 100 kişi derneğe üye kaydını gerçekleştirdi. Bayramlaşma töreninin ardından kemençe ve tulum eşliğinde gençler doyasıya eğlendi ve Beylerbeyliler unutulmaz bir gün yaşadı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ