KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Bez bebeklerle çocuk okutuyorlar
Bez bebeklerle çocuk okutuyorlar
Güncel
10 Aralık 2012 Pazartesi 12:16
  • 983
  • 0

Bez bebeklerle çocuk okutuyorlar

Derince Okutan Anneler Derneği, maddi durumu yetersiz öğrenciler için şimdi de kendi diktikleri bez bebekleri satarak gelir elde ediyor

Başarılı ancak maddi durumu yetersiz öğrencilerin eğitim yaşamlarına bir nebze olsun katkı sunmak gayesiyle bir buçuk yıl önce çalışmalarına başlayan Derince Okutan Anneler Derneği, çeşitli projeler üretmeye devam ediyor. Başkanlığını Nihal Alemdar`ın yaptığı, üyeleri arasında Yavuz Sultan Mahalle Muhtarı Hamiyet Kağıtlı`nın da bulunduğu dernek, deprem yıllarında öğrendiği sosyal projeyi yeniden hayata geçirdi. Giyim sektöründeki bazı esnafın da destek verdiği proje kapsamında pedagojik açıdan da uygun, güvenli ve tamamıyla organik malzemeden bez bebekler dikiliyor. 

 
KATKI BEKLİYORLAR
Çeşit çeşit, renk renk yüzlerce bez bebek diken ve her gün Denizciler Caddesi No: 155 adresindeki dernek lokalinde çalışmalarını sürdüren Derince Okutan Anneler Derneği, maddi durumu yetersiz öğrencilere katkı sunmak isteyen herkesi kampanyalarına katılmaya davet ediyor. Dernek başkanı Nihal Alemdar; hem yapılan ürünleri satın alarak hem de benzer el işleri yaparak iki şekilde de katkı sunulabileceğini ifade ederek, özellikle bayanları lokallerine çağırdı. Alemdar, kampanya ve dernek hakkında bilgi almak isteyenlerin hafta içi 10:00-17:00 saatleri arasında 0 262 239 66 90 numaralı telefonu arayabileceklerini belirtti. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ