KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Bilgi Köprüsü’nde ilk ders hayvan sevgisi
Bilgi Köprüsü’nde ilk ders hayvan sevgisi
Güncel
14 Eylül 2018 Cuma 12:40
  • 1157
  • 0

Bilgi Köprüsü’nde ilk ders hayvan sevgisi

Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu, yeni eğitim-öğretim yılına anlamlı bir sosyal sorumluluk projesiyle başladı. Anaokuluna yeni başlayan miniklere sokak kedilerini beslemeleri için birer kap mama hediye edildi.

SOKAK KEDİLERİNE 100 KAP MAMA

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak’ta bulunan, ilimizin ilk Montessori Anaokulu olan Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu yeni eğitim-öğretim yılına anlamlı bir sosyal sorumluluk projesiyle başladı. Özellikle sokak hayvanlarına yönelik şiddet haberlerinin arttığı bu dönemde çocukların hayvan sevgisini arttırmayı amaçlayan proje kapsamında minik öğrencilere 100 kap kedi maması hediye edildi. Çocuklar bu mamaları oturdukları mahalledeki sokak kedilerine elleriyle yedirdi.

 

SEVGİ, SAYGI VE SABIR GELİŞİYOR

“Benim için bir kedi besler misin?” parolasıyla gerçekleşen sosyal sorumluluk projesine katılan miniklerin sokak kedilerini beslerken yaşadığı mutluluk görülmeye değerdi. Okulun ilk günü sembolik ve anlamlı bir hediye almanın yanında bu tür projelerin çocuklarda hayvan sevgisini artırdığı, kendini ifade gücünü yükselttiği ve sorumluluk almayı öğrettiği belirtildi. Ayrıca hayvan sevgisi gelişen çocuklarda saygı, sevgi, paylaşma, sabır, istek, empati ve bağlılık gibi duyguların arttığı; korku ve öfke gibi duyguların da azaldığı kaydedildi.

 

 

 

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ