Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4881 TL
  • 6.2287 TL
  • 7.2637 TL
Kocaeli Zirve
Kızılay’da her şey netleşiyor
Kızılay’da her şey netleşiyor
Güncel
18 Nisan 2010 Pazar 15:31
  • 1464
  • 0

Kızılay’da her şey netleşiyor

İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, İzmit Kızılay Tıp Merkezi’nde doktorlar ve hangi polikliniklerin açılacağının netleşeceğini söyledi

Kapatılarak Sağlık Bakanlığı`na devredilen ve akibiyeti tüm kamuoyunca merak edilen İzmit Kızılay Tıp Merkezi`nde herşey netleşecek. İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık gazetemize yaptığı açıklamada, uzun bir süredir kapalı durumda kalan tıp merkeziyle ilgili Sağlık Bakanlığı`nın, doktorları ve hangi polikliniklerin açılacağını belirleme noktasında çalıştığını ve bugün herşeyin netleşeceğini söyledi.

PERSONEL ATAMASI TAMAM
Kızılay Tıp Merkezi Sağlık İl Müdürlüğü`ne 10 yıllık kira sözleşmesiyle devredilmişti.  Aylık 19 bin 100 TL`ye kiralanan tıp merkezinde, İzmit Seka Devlet Hastanesi`ne bağlı poliklinikler hizmet verecek. Hangi polikliniklerin hizmet vereceği, hangi doktorların geleceği şu an Sağlık Bakanlığı`nda görüşülüyor. Konuyla ilgili bilgisine başvurduğumuz İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, tıp merkezine personel atamalarının tamamlandığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü.

POLİKLİNİKLER BELİRLENECEK
“Kızılay Tıp Merkezi`ne Seka Devlet Hastanesi`nden 26, Kocaeli Devlet Hastanesi`nden 8, Derince Devlet Hastanesi`nden 8, İl Sağlık Müdürlüğü`nden 9, Derince Ağız ve Diş Salığı Merkezi`nden, Körfez Ağız ve Diş Salığı Merkezi`nden, Kandıra Devlet Hastanesi`nden, Kadın Doğum Hastanesi`nden birer tane olmak üzere, toplam 55 personel atandı ve görevlerine başladı. Sağlık Bakanlığı doktorları ve açılacak poliklinikleri belirliyor. Bugün her şey netleşecek.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ