KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Kızılay’da her şey netleşiyor
Kızılay’da her şey netleşiyor
Güncel
18 Nisan 2010 Pazar 15:31
  • 1537
  • 0

Kızılay’da her şey netleşiyor

İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, İzmit Kızılay Tıp Merkezi’nde doktorlar ve hangi polikliniklerin açılacağının netleşeceğini söyledi

Kapatılarak Sağlık Bakanlığı`na devredilen ve akibiyeti tüm kamuoyunca merak edilen İzmit Kızılay Tıp Merkezi`nde herşey netleşecek. İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık gazetemize yaptığı açıklamada, uzun bir süredir kapalı durumda kalan tıp merkeziyle ilgili Sağlık Bakanlığı`nın, doktorları ve hangi polikliniklerin açılacağını belirleme noktasında çalıştığını ve bugün herşeyin netleşeceğini söyledi.

PERSONEL ATAMASI TAMAM
Kızılay Tıp Merkezi Sağlık İl Müdürlüğü`ne 10 yıllık kira sözleşmesiyle devredilmişti.  Aylık 19 bin 100 TL`ye kiralanan tıp merkezinde, İzmit Seka Devlet Hastanesi`ne bağlı poliklinikler hizmet verecek. Hangi polikliniklerin hizmet vereceği, hangi doktorların geleceği şu an Sağlık Bakanlığı`nda görüşülüyor. Konuyla ilgili bilgisine başvurduğumuz İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, tıp merkezine personel atamalarının tamamlandığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü.

POLİKLİNİKLER BELİRLENECEK
“Kızılay Tıp Merkezi`ne Seka Devlet Hastanesi`nden 26, Kocaeli Devlet Hastanesi`nden 8, Derince Devlet Hastanesi`nden 8, İl Sağlık Müdürlüğü`nden 9, Derince Ağız ve Diş Salığı Merkezi`nden, Körfez Ağız ve Diş Salığı Merkezi`nden, Kandıra Devlet Hastanesi`nden, Kadın Doğum Hastanesi`nden birer tane olmak üzere, toplam 55 personel atandı ve görevlerine başladı. Sağlık Bakanlığı doktorları ve açılacak poliklinikleri belirliyor. Bugün her şey netleşecek.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ